На Сумщині та Волині пшениця розвивається гірше, ніж минулого року

6 червня 2017 175 0
Пшениця
Kurkul.comПшениця

На Сумщині та Волині агрономи говорять про гірший стан посівів пшениці, ніж минулого року. В решті регіонів також відмічають затримку розвитку зернових.

Через холодну весну, нестачу опадів та низку інших причин озима пшениця не отримала навесні того розвитку, що минулого року. Про це SuperAgronom.com повідомляють агрономи Сумщини й Волині.

Фахівці відмічають, що практично всю весну на посівах пшениці спостерігались ознаки дефіциту основних елементів живлення. Найперше — азоту й сірки.

Причиною нестачі поживних речовин став не дефіцит азотних добрив, який хоча й вплинув на ситуацію, проте не так суттєво, а низькі температури, за яких рослини просто перестали засвоювати добрива.

Окрім того, в багатьох регіонах озимі зернові страждали від нестачі вологи. В багатьох господарствах не змогли своєчасно провести внесення гербіцидів, регуляторів росту та інших засобів захисту. А там, де це зробили, іноді спостерігались ушкодження рослин через низьку температуру на момент обробки.

Цей комплекс причин призвів до того, що озима пшениця не змогла навесні розкущитись, а частина слабших пагонів заклали неповноцінний колос. Унаслідок цього густота стеблостою вийшла нижчою за очікувану, а урожай може виявитись меншим, ніж торік.

Про затримки в розвитку озимих зернових повідомляють і з інших регіонів. Зокрема агрономи Житомирщини, Київщини, Чернігівщини й інших областей говорять про те, що колосіння пшениці почалось на 10-12 днів пізніше, аніж в 2016 році. Деякі сорти й посіви ще навіть не увійшли в цю фазу.

Виконано за допомогою Disqus