Аграрії Херсонщини не отримують воду для поливу

12 червня 2017 1014 0
Система зрошення
Kurkul.comСистема зрошення

Агровиробники Херсонщини скаржаться, що вода для поливу надходить не всім. А без води урожайність всіх культур падає втричі, повідомляє SuperAgronom.com.

На Херсонщині цього року під зрошення приготовано 300 тис. га земель, розповів директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Паливода, в ефірі програми «Колос» «Українського радіо».

Зокрема в 2016 р. відновили близько 8 тис. га зрошуваних площ. Це сталось завдяки фінансуванню USAID (2,5 тис. га) та коштів самих товаровиробників.

Але, за словами очільника департаменту, загальна площа поливних земель колись становила 427 тис. га. Тобто ще 127 тис. га земель потребують відновлення систем зрошення.

Аграрії області, які ще не отримують поливну воду, говорять про великі збитки, падіння врожайності в 3 рази і більше, необхідність скорочувати виробництво через дефіцит води.

«У нас за 40 р. погнило 15 км труб на зрошенні. Ми поливали 4 000 га і це зрошення вийшло з ладу. Зараз ми зрошення не маєм, скорочуємо поголів'я корів, тому що немає зеленого конвеєру. А звідси й урожаї. Як ми в 2011 році вже не поливали, то ми отримали замість 10 тис. т зерна тільки 3 тис. т. Таким же чином і ріпак, і соняшник», — бідкається керівник аграрного кооперативу Дмитро Моторний з Чорнобаївки Білозерського району Херсонщини.

Нагадаємо, що 31 травня в Каховському районі на площі 1000 га запустили нову зрошувальну систему, побудовану приватним підприємством.

Виконано за допомогою Disqus