Держава дозволить купувати землю невеликим господарствам — Мартинюк

16 червня 2017 821 0
Фермер із знаряддям праці в полі
dreamstime.comФермер із знаряддям праці в полі

Право купити землю можуть отримати невеликі господарства, які протягом останніх п'яти років обробляли землі і працювали в аграрній сфері, пише УНІАН.

Про це повідомив перший заступник голови Мінагрополітики Максим Мартинюк.

«Якщо ми знайдемо механізм мінімізації ризиків, тоді ми на це. Ми не маємо права на помилку в цій земельній реформі. Краще запустити його дуже консервативно, ніж отримати в результаті неконтрольований процес», — сказав він.

Робоча група при Міністерстві аграрної політики і продовольства допускає можливість продажу земельних ділянок із урахуванням низки обмежень невеликим юридичним особам у разі скасування мораторію на продаж сільгоспземель, якщо буде відпрацьовано механізм мінімізації ризиків їх масової скупки.

За словами Максима Мартинюка, така модель може стати компромісом відомства з аграрними асоціаціями, які неодноразово закликали уряд передбачити можливість допуску до майбутнього ринку сільгоспвиробників.

«В даний час ми перебуваємо в конструктивному діалозі з аграрними асоціаціями для того, щоб обрана модель запуску ринку землі в Україні не призвела до того, що у бізнесу виникнуть проблеми. Запуск ринку не має бути «стресовим» для сільгоспвиробників», — сказав Максим Мартинюк.

Виконано за допомогою Disqus