Аграріям треба зосередитися на збуті, а не виробництві — ізраїльський експерт

20 червня 2017 279 0
Влучити в ціль
pixabay.comВлучити в ціль

Українським фермерам треба зрозуміти, що їхнє основне завдання — продаж с/г продукції. Коли фермер зрозуміє, що виробництво — це лише спосіб, тоді він зможе досягти більшого, пишуть на сайті Українського проекту бізнес розвитку плодоовочівництва.

Таку думку висловив фахівець із бізнес-менеджменту та управління маркетингом Міжнародного Навчального Центру ім. Голди Меїр на горі Кармель (Ізраїль) Яків Гороховський.

«Щоб підняти бізнес, перше, що треба — віра в себе, в свої сили. Друге — зрозуміти глобально, що таке бізнес, тобто не виростив-продав, а що таке ланцюжок від насіння до кінцевого споживача. Важливо ще й побачити, де ти знаходишся в цьому ланцюжку і що потрібно додати. Третє — при наявності першого і другого, зробити крок вперед», — розповів експерт.

Фахівець наголосив, що українським фермерам потрібно навчатися й удосконалюватися.

«Після одного з тренінгів по бізнесу я вже знаю, що зроблю в першу чергу. Розділю ролі в нашому сімейному бізнесі, розширю асортимент, буду фасувати мед в стіки. І піду далі», — каже пасічниця Олена Котик із Запорізької області.

А виробниця полуниці, часнику, кавунів з Одеської області Ольга Ігітян розповіла, що після навчання дізналася, як написати бізнес-план для створення кооперативу спільно з іншими виробниками ягід, щоб заморожувати великі партії та виходити на експорт. Фермерка каже, мовляв, по-іншому подивилася на свій бізнес, зрозуміла, що можна розробляти додаткові напрямки.

Виконано за допомогою Disqus