На Харківщині фермеру підняли орендну плату за землю у п’ять разів

25 червня 2017 562 0
Земельна ділянка
Kurkul.comЗемельна ділянка

Після втручання прокуратури сільський бюджет став отримувати у 5 разів більше орендної плати, повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

Ізюмська місцева прокуратура домоглася у суді від одного із сільгосптовариств, що сплачувало за землю за заниженою ставкою, переглянути розмір оренди та внести відповідні доповнення до договорів щодо користування ділянками.

Як поінформував начальник відділу прокуратури області Олексій Лесенко, у 2011 році сільгосптовариство отримало в оренду на 49 років дві земельні ділянки загальною площею 109 га., що на території однієї з сільських рад Куп’янського району.

«Однак розмір плати за землю, передбачені договорами оренди, не відповідав економічно обґрунтованій грошовій оцінці землі ― був занижений. У зв’язку з цим прокуратура направила до суду позов з вимогою визнати недійсним договір оренди сільгоспугідь», ― розповів Олексій Лесенко.

Під страхом втрати ріллі, не чекаючи рішення суду, орендар виправив ситуацію. Він замовив нормативно грошову оцінку землі. І з урахуванням уже нових економічно обґрунтованих розрахунків були укладені додаткові угоди до договорів оренди. Ними, зокрема, передбачено зростання орендної плати за землю у 5 разів.

Відтепер сільський бюджет щороку отримуватиме за оренду цих ділянок 164 тис. грн.

Виконано за допомогою Disqus