У Канаді на корів хочуть надіти фітнес-датчики

14 серпня 2015 43 0
У Канаді на корів хочуть надіти фітнес-датчики
У Канаді на корів хочуть надіти фітнес-датчики

Учені Канади пропонують використовувати датчики фізичної активності для діагностики хвороб великої рогатої хвороби, пише «УкрАгроКонсалт».

Переносні фітнес-монітори дозволять проводити діагностику респіраторних хвороб ВРХ на ранніх етапах.

У своєму дослідженні ветеринар-епідеміолог з Університету Калгарі в Канаді Карін Орсель та її колеги використовували спеціальні ідентифікаційні вушні бирки, з вбудованими акселерометрами, розроблені компанією Agis Automatisering BV (Голландія). З їхньою допомогою вчені вивчали, яким чином вуха тварин змінюють траєкторію протягом дня. Ця інформація дає можливість зрозуміти, скільки часу корова пережовує жуйку, відпочиває або пересувається. Учені підкреслюють, що дані про зміни в руховій активності, і, особливо, знання того, скільки часу витрачається на поїдання корму і жуйку, може допомогти діагностувати респіраторні захворювання ВРХ.

У результаті дослідження було виявлено, що датчики здатні визначити з достовірністю 95%, що їсть корова, однак не були особливо ефективні для визначення часу пережовування жуйки і показали правильний результат усього в 49% випадків. Також не вдалося виявити, за допомогою дослідження, хворих тварин, оскільки експериментальне стадо складалося всього з 18 корів, і кількість таких тварин було невеликим.

Експеримент показав, що технологія може бути потенційно корисна в майбутньому, але вимагає певного доопрацювання.

Виконано за допомогою Disqus

+ 20° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

53%
Матеріали за темою