Прибутковість виробництва молока повертається на докризовий рівень — Ярмак

10 липня 2017 110 0
Корови
Енімал РідерКорови

Український молочний індекс (УМІ), що показує умовну прибутковість виробництва молока в комерційних підприємствах, у червні 2017 р. повторив історичний рекорд, який було досягнуто в червні 2013 р.

Про це написав економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

«Отже, прибутковість виробництва молока повертається до докризових показників! Більше того, прибутковість виробництва в червні 2017 р. була вищою ніж рік тому відразу на 48%!», — написав експерт.

За його словами, червень 2017 р. виробники можуть сміливо заносити собі в актив.

«Але УМІ-таки знизився на 0,6% за місяць до травня. Та зменшення прибутковості виробництва на майже рекордно низькому рівні є низьким для червня! В середньому за останні сезони прибутковість знижувалася в червні на 4,5%. Ну й показник УМІ в червні був вищим за середній для цього місяця на 15,4%», — розповів Андрій Ярмак.

На його думку, можна було б і уникнути падіння прибутковості взагалі, аби виробники контролювали переробку, адже в червні світові ціни зростали досить швидко, і експортні можливості по біржовим продуктам відкривалися дуже хороші.

У липні експерти прогнозують відновлення тренду підвищення прибутковості виробництва молока за рахунок вищих закупівельних цін і стабільних цін на кормовий раціон. Відновлення може скласти 3-5%, а різниця між прибутковістю в 2017 та 2016 роках ще збільшиться. Очевидно, липень цього року буде прибутковішим минулорічного приблизно на 60%.

Український молочний індекс, ФАО

Виконано за допомогою Disqus