Оновлений млин на Черкащині запустили в роботу

16 липня 2017 393 0
Працівник млина
ck-oda.gov.uaПрацівник млина

У п’ятницю 14 липня у с. Мліїв Черкаської області офіційно запустили в роботу новий валовий млин. Його переробні потужності становлять 7 т зерна за добу або 300 кг на годину.

Про це повідомили в Черкаській ОДА.

Місцевий старий млин не працював останні 20 років. Тож жителі Млієва вимушені були долати 20-30 км, аби обробити власне зерно в інших селах.

Зважаючи насамперед на потреби громади, місцевий сільгоспвиробник ПП «ВМС» вирішив вкластися у нове придбання. А вже з наступного понеділка ПП «ВМС» перейменують на честь громади — в ПП «Мліїв».

«Надалі, окрім млина, плануємо обладнати круподерню, комбікормовий цех. Намагатимемося вийти на циклічне виробництво власної продукції, щоб не реалізовувати трейдерам та закордон лише збіжжя. Та, зрештою, всі наші зусилля спрямовані на налагодження плідної та дружньої співпраці з нашими пайовиками. Для них діятиме 50% знижка для обробки 100 кг зерна на млині. Крім того, ми підняли відсоткову ставку за землю до 10%», — розповів керівник ПП «ВМС» Денис Чеберяк.

Загалом середня ставка в районі за паї торік становила 5,7%. Нині ж, за очікуваннями, вона має збільшитися до 8%. Це має значно збільшити доходи як власників землі, так і надходження до місцевого бюдету.

«Відкриття млина — яскравий приклад інвестування підприємством у свій майбутній прибуток. Сільгоспвиробник, який обробляє землю, вирощує збіжжя, віднині дбатиме і про подальшу його переробку. Це те, про що ми постійно говоримо і до чого наполегливо закликаємо наших підприємців: не треба продавати зерно, треба його переробляти. Перший крок до цього тутешній виробник вже зробив — запустив млин. Далі — більше: виробництво комбікормів, макаронних виробів. Приємно, що підприємці дослухаються до нас та починають рахувати власні вигоди», — сказав заступник керівника Черкаської області Ярослав Березань.

Виконано за допомогою Disqus