Тепер с/г підприємства працюватимуть без печаток

19 липня 2017 74 0
Печатка на документі
Новини КиєваПечатка на документі

У середу 19 липня в Україні набув чинності закон № 1982-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями, пише УКРІНФОРМ.

Верховна Рада України прийняла цей закон в цілому 23 березня 2017 р. Документ передбачає скасування обов'язкового використання печатки у бізнесі.

Закон вносить зміни у низку законодавчих актів, вилучаючи згадки про обов'язкове використання печатки. Тепер документи вважатимуть достовірними за умови підпису уповноваженої на це особи.

Окрім того, передбачається штраф від 850 до 1,7 тис. грн за вимагання посадовцем документу із відбитком печатки чи нотаріального засвідченння (останнє — у разі, якщо це не передбачено законодавством).

«Три роки тому було впроваджено перехід від обов'язкового до добровільного використання печаток у бізнесі, що спричинило багато плутанини. Не у всіх законодавчих актах замінили норму про обов'язковість використання печатки, а іноді прописували обов'язкове використання печатки, якщо вона є, а не в разі ухвалення відповідного рішення підприємством», — розповіли автори закону.

Таким чином, підприємцям складно було зрозуміти, коли печатка потрібна, а коли — ні, і це не заважало посадовцям вимагати документи саме з відтиском печатки.

Виконано за допомогою Disqus