Серпнева негода знову загрожує посівам на Черкащині

2 серпня 2017 87 0
Хмари над полем
kurkul.comХмари над полем

Синоптики Черкаського обласного гідрометцентру застерігають, що інтенсивні зливи, град і шквали в другій половині серпня можуть в окремих районах пошкодити посіви, ускладнювати проведення жнив.

Про це повідомили в Черкаській ОДА.

Також ранній прояв осінніх похолодань може заважати дозріванню пізніх с/г культур. Поряд із цим, помірна кількість серпневих опадів залишить проблему зі зволоженням грунту і низькою водністю річок.

Нагадаємо, що спочатку липня на деяких полях Черкащини буревій знищив 100% урожаю. А в деяких районах посуха «випалила» посіви зернових.

Однак на поточному тижні атмосферні процеси над Черкащиною кардинально перебудуються.

«На зміну активним циклонам прийде антициклон з південного заходу, який спрямує в наш край сухе жарке повітря з Північної Африки. Тому хмари повністю розсіються, вітер стихне, а температура підвищиться вдень до спекотних +36..38°, вночі до +20°», — розповів начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За його словами, в останні роки досить частим є те, що абсолютний максимум літа спостерігається в серпні. Так було в 2010-2015 рр. Серпнева спека спадає всередині та в останні 5-7 днів місяця, коли вже віє осіння прохолода на фоні затяжних дощів. Саме на такий серпень чекають синоптики і в цьому році.

За попередніми оцінками, цьогорічний серпень на Черкащині  очікується дещо теплішим звичайного та з опадами в межах норми. Середньомісячна температура повітря становитиме +21° при нормі +19°, кількість опадів 56 мм при нормі 50-60 мм.

При цьому початок місяця буде дуже теплим. Потім чергування теплих та прохолодних днів на фоні періодичних зливових дощів. На початку місяця інтенсивність спеки досягатиме +36..38º.

Найбільш суттєві похолодання ймовірні всередині місяця та всередині третьої декади, коли нічна температура повітря  може знижуватися до +6..8°. Ці похолодання супроводжуватимуться дощами.

Виконано за допомогою Disqus