Древні скіфські кургани на Вінниччині засіяли цукровими буряками

4 серпня 2017 199 0
Цукрові буряки на давніх курганах
lad.vn.uaЦукрові буряки на давніх курганах

У с. Ладижинські хутори Гайсинського району на Вінниччині на скіфських курганах IV-VI cт. до н. е. посіяли цукрові буряки, повідомляють Новини Ладижина.

Про це стало відомо у ході одного з рейдів, який проводила громадська організація «Народний центр екологічного контролю» у Гайсинському районі.

Скіфські кургани є надзвичайно цінною пам'яткою археології.

Проте місцеве господарство не розділяє думки істориків. Поля були зорані, а на місці древніх пам'яток нині дозрівають цукрові буряки.

Історики повідомляють, що будуть наполягати на розслідуванні цього інциденту, адже збитки від такої господарської діяльності сягають мільйонів гривень.

«Нам відомо, що на поблизу с. Ладижинські хутори знаходяться такі пам’ятки археології як поселення трипільської та зарубинецької культури, а також скіфські кургани, датовані IV-VI cт. до н. е. Згідно із законодавством такі пам’ятки археології охороняються законом, на них забороняється господарська діяльність. Місцеве господарство перепахало ці кургани та посадило там буряки, що є недопустимим. Зі своєї сторони ми спрямуємо звернення в область у відповідні структури, щоб була проведена повноцінна перевірка, а винні особи були покарані», — зазначив голова ГО «Народний центр екологічного контролю» Володимир Катеринич. 

Виконано за допомогою Disqus