Кабмін дослухався до садівників щодо користування держземлями

7 серпня 2017 656 0
Яблука в саду
kurkul.comЯблука в саду

Кабінет міністрів України врахував пропозиції Асоціації «УКРСАДПРОМ» щодо подовження до 25 років строку оренди земель сільськогосподарського призначення державної власності для закладання багаторічних насаджень, повідомили в Асоціації.

Відповідне рішення передбачено Постановою КМУ від 7 червня 2017 року №413.

26 серпня 2016 р. Загальні збори Асоціації «УКРСАДПРОМ» затвердили пропозиції щодо умов використання орендованих земель для потреб садівництва і ягідництва, зокрема, щодо подовження строку оренди земель до 25 років.

Зауважимо, що земельні аукціони проводяться на умовах оренди земель сільськогосподарського призначення державної власності на строк не більше ніж 7 років. Лише для закладання багаторічних насаджень «допускається продовження дії договору оренди земельної ділянки строком до 25 років».

Крім того, Постановою передбачається надання пріоритетності продажу прав на земельні ділянки за результатами земельних торгів для цілей садівництва, виноградарства та розвитку органічного землеробства.

«Попередня опублікована Стратегія розвитку сільського господарства України абсолютно не враховувала особливості землекористування під час закладання багаторічних насаджень. Строки використання земельних угідь для закладання садів нерозривно пов’язані з розвитком галузі в цілому. Асоціація вітає прийняте Кабміном рішення і сподівається на подальшу плідну співпрацю держави та бізнесу для розвитку садівництва в Україні, зокрема, при затвердженні земельної реформи», —  зазначив голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка.

Виконано за допомогою Disqus