Тримати на фермі до 30 голів ВРХ невигідно — Кухтіна

10 серпня 2017 312 0
Корови на фермі
kurkul.comКорови на фермі

Тваринництво, особливо молочарство, — вид бізнесу, що дуже повільно окупається. За останніми підрахунками, тримати ферму до 30 голів — економічно немає сенсу.

Про це розповіла голова спілки «Інноваційне фермерство і кооперація» Ірина Кухтіна в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com.

За її словами, фермери часто не враховують амортизацію. Рахують поточні затрати та прибутки, а оновлення в розрахунки не включають. Із 20 головами сім’я заробляє приблизно 2,5 тис. грн, тому немає сенсу цим займатися. 

«Один нетель коштує €1,5. Із сьогоднішніми цінами на молоко вигідно тримати більше 30 голів. Коли при цьому є системи гноєвідведення, молокопровід, то це більше інвестицій, але це й близько півмільйона прибутку в рік. Так можна працювати», — розповідає голова спілки «Інноваційне фермерство і кооперація» Ірина Кухтіна

На її думку, держава має підтримувати тваринництво більше, ніж рослинництво, адже саме на розвиток прибуткової ферми потрібно більше капітальних інвестицій. Водночас, підтримку потрібно розподіляти «з розумом», а не будь-кому з галузі.

«Я вважаю, що з погляду державної політики потрібно інвестувати в те, що буде розвиватися. Підтримувати так, щоб те, що не здохло в цьому році, «відкинуло копита» через три роки — це кошти на вітер. У нашої країни немає стільки грошей. Допомагати потрібно тим, у кого є шанс вирости. Наприклад, фермер має 100 голів ВРХ і планує докупити 50 — тут потрібно допомогти. А будувати новий корівник на 30 голів — марнотратство», — вважає Ірина Кухтіна.

Виконано за допомогою Disqus