Реклама

Пілотний проект моніторингу земельних відносин запустять у вересні

25 серпня 2017 481 0
Земельні угіддя
kurkul.comЗемельні угіддя

Кабінет Міністрів затвердив запуск пілотного проекту з проведення моніторингу земельних відносин в Україні у вересні 2017 р., пише Інтерфакс.

Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні 23 серпня.

Згідно з документом, метою проведення моніторингу є створення відкритої інформаційної системи, що показуватиме стан розвитку земельних відносин в Україні, та забезпечення її прозорості.

Документ спрямований на розширення інформаційної бази щодо розвитку земельних відносин, якою володіють Міністерство юстиції, Державна судова адміністрація, Державна фіскальна служба, Державна служба статистики, Державне агентство водних ресурсів, шляхом обміну інформацією.

«У проекті постанови про реалізацію пілотного проекту щодо проведення моніторингу земельних відносин йдеться про об'єднання баз даних кількох відомств. Вперше об'єднується інформація, яка перебувала у різних відомствах. Її об’єднають, проаналізують і узагальнять. У цьому проекті бере участь Світовий банк», — заявив на засіданні уряду перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

Організацією проведення моніторингу займатиметься Мінагрополітики, відповідальним за проведення моніторингу визначено Держгеокадастр, забезпеченням координації дій суб'єктів інформаційної взаємодії з проведення моніторингу земельних відносин займатиметься робоча група, склад і положення якої буде затверджувати Мінагрополітики.

Надання інформації про земельні відносини здійснюється на електронних носіях або шляхом обміну електронними даними.

Затверджена постанова також вказує рекомендований перелік даних та показників, які подаються відомствами для проведення моніторингу земельних відносин. Зокрема,

  • Держгеокадастр надасть інформацію про перелік земель за їх цільовим призначенням, кількість землевласників та інформацію про них, середній розмір зареєстрованих земельних ділянок;
  • Мін'юст — кількість реєстраторів прав і нотаріусів, терміни проведення реєстрації, кількість земділянок зареєстрованих у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно.

Крім того, Міністерству юстиції доручено розглянути питання щодо можливості залучення міжнародної технічної допомоги з метою удосконалення програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно для реалізації механізму проведення моніторингу земельних відносин.

Мінагрополітики має подати до 31 березня 2018 р. до Кабміну звіт про результати реалізації пілотного проекту.

У пояснювальній записці до постанови зазначається, що реалізація пілотного проекту забезпечить прозорість функціонування земельних відносин в Україні, створить відкриту інформаційну систему, яка відображатиме стан та тенденції розвитку земельних відносин.

Виконано за допомогою Disqus