Українським аграріям варто звернути увагу на технологію блокчейн — Ярмак

27 серпня 2017 1420 0
Блокчейн, тобто ланцюжок блоків транзакцій (англ. Blockchain) — розподілена база даних, яка підтримує постійно зростаючий перелік записів, званих блоками, захищена від підробки та переробки.
CoinessaБлокчейн, тобто ланцюжок блоків транзакцій (англ. Blockchain) — розподілена база даних, яка підтримує постійно зростаючий перелік записів, званих блоками, захищена від підробки та переробки.

Провідні світові трейдери свіжої плодоовочевої продукції вбачають у блокчейні (blockchain) ідеальну можливість для відслідковуваності і миттєвої реакції для визначення джерела проблем, що значно підвищить безпечність продуктів і кардинально зменшить кількість харчових отруєнь.

Тож учасникам аграрного ринку варто вже зараз вивчати цю технологію.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, це зробить транзакції між фермерами, посередниками та мережами супермаркетів абсолютно безпечними.

«Цікаво, чи наші мережі супермаркетів будуть старатися переходити на блокчейн, адже це практично унеможливить корупцію. Адже блокчейн —  це значно надійніше і жорсткіше, ніж GlobalGAP, і він може стати новим стандартом транзакцій вже за пару років. До речі, GlobalGAP може стати, фактично, не потрібним за таких умов», — пише Андрій Ярмак.

Зі слів експерта, абсолютно всі транзакції в блокчейні зберігаються в рамках кожного окремого блоку в єдиному форматі і є незалежно підтвердженими. Отже, відслідковуваність є автоматичною.

Якщо умовою підтвердження кожної транзакції є дотримання певних правил, проблема, фактично, унеможливлюється. Якщо ж вона з'являється, то визначається відразу, на кожному з етапів, отже продукт не доходить до споживача.

 

 

Виконано за допомогою Disqus