АМКУ врегулював ціни на молоко волинських підприємств

1 вересня 2017 79 0
Молоко
pixabay.comМолоко

Згідно даних волинського обласного територіального відділення АМКУ, зниження молокопереробними підприємствами заготівельних цін на молоко для промислової переробки від населення в період «великого молока» у 2015 р. та 2016 р. становило 7,0 % та 12,2 % відповідно.

Зниження в період «великого молока»  у 2017 р. також не було несподіванкою. Проте при падінні нижче 12,1% населення не мого б реалізувати молоко коров’яче незбиране за економічно прийнятними цінами.

Про це йдеться в повідомленні відділення Антимонопольного комітету на Волині.

Адміністративна колегія антимонопольного комітету в березні 2017 р. надала обов’язкові для розгляду вказівки ТДВ «Рожищенський сирзавод», ТзОВ «Шацький молокозавод», ПП «Чортківмолоко», ТзОВ «Укрмолпродукт» та ТзОВ «Молочна компанія «Галичина». 

Цим підприємствам було рекомендовано утриматися від дій, що могли призвести до економічно необґрунтованого зниження рівня мінімальних закупівельних цін на молоко коров’яче незбиране для промислової переробки від населення. 

Також звернули увагу на необхідність вжити заходи, для попередження зловживання монопольним становищем шляхом встановлення таких цін чи інших умов придбання або реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

Аналіз господарських показників діяльності  молокопереробних підприємств показав, що в 2017 р. в період «великого молока» було знижено заготівельні ціни до 33 % та паралельно проведено пропорційне зниження оптово-відпускних цін на готову молочну продукцію до 32%.

Економічний ефект від цього склав близько 41 млн. грн., саме на цю суму мешканці області сплатили менше за молоко.

Виконано за допомогою Disqus