Через тиждень запрацює урядова антирейдерська група

8 вересня 2017 54 0
Іван Мірошніченко, народний депутат («Самопоміч»), член парламентського  комітету з питань аграрної політики та земельних відносин
Kurkul.comІван Мірошніченко, народний депутат («Самопоміч»), член парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин

У наступну п’ятницю запрацює урядова антирейдерська група, яка займатиметься протидією «віджиму» бізнесу та розглядатиме конкретні випадки силового захоплення підприємств. Про це розповів в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com народний депутат («Самопоміч»), член парламентського  комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошінченко після наради в уряді.

Нагадаємо, що 4 вересня 2017 р. в уряді відбулася нарада щодо створення постійно діючої робочої групи з питань забезпечення узгоджених дій, спрямованих на захист майнових прав власників та орендарів земельних ділянок. До її складу увійшли: перший заступник генпрокурора, міністр юстиції України та його заступник, керівництво Мінагрополітики, чотири народних депутати, а також представники профільних громадських організацій («Аграрний союз України», ВАР, АФЗУ, Земельна спілка України). Вона створена за зразком старої Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств, утворена Постановою Кабінету Міністрів України № 257 від 21 лютого 2007 р.

«Є конкретні матеріали та пропозиції щодо того, що потрібно доопрацювати в законодавстві. Визначено два напрямки: підзаконні акти Мін’юсту та зміни в законодавстві. Прийняли рішення винести на розгляд агарного комітету на наступний робочий тиждень законопроект, який усуває ряд білих плям з законодавства, що грають сьогодні на руку рейдерам. Нам дано зелене світло у його прийнятті, адже ситуація з рейдерством критична. Фермерам потрібно збирати врожай, а у нас нараховується 570 рейдерських захоплень по всій країні. Я думаю, що все пройде швидко. Наступної п’ятниці ми збираємо 5-10 постраждалих підприємств на перше засідання урядової групи для предметної розмови з покаранням винних. Є пропозиція запросити керівників обласних адміністрацій, губернаторів та керівників силових структур. Список наразі формується. Потрібно, щоб всі, кого торкнулося рейдерство, були присутніми і відповідали на питання чому так сталося», ― пояснив народний депутат.

За його словами, серед основних новел цього законопроекту є перенесення до Державного реєстру речових прав відомостей Державного земельного кадастру про державну реєстрацію прав на землю, яка була проведена до 2013 р., а також удосконалення процесу реєстрації прав на землю з метою унеможливлення подвійної реєстрації. Нагадаємо, про таку ініціативу заявив перший заступник аграрного міністра Максим Мартинюк.

Виконано за допомогою Disqus