Укрдержфонд запустив безкоштовне онлайн-навчання фермерів

19 вересня 2017 378 0
Фермерське господарство
kurkul.comФермерське господарство

Стартував спільний проект Укрдержфонду та Всеукраїнської мережі фахівців і практиків з регіонального та місцевого розвитку «Регіонет» зі створення системи дистанційного навчання фермерів за різними напрямами аграрного бізнесу, повідомляє Мінагрополітики.

Наразі у тестовому режимі запущено початковий курс навчання щодо отримання поворотної фінансової підтримки від Укрдержфонду.

Він складається з навчальних аудіовізуальних матеріалів та історій успіху фермерів, які свого часу отримали підтримку через Фонд.

Дізнатись детальну інформацію, зареєструватись і пройти курс дистанційного навчання можна сайті Укрдержфонду.

«Нам важливо, щоб люди, які звертаються до фонду, розуміли, що вони можуть отримати від нього і що вони точно хочуть. Їх потрібно готувати грати за визначеними правилами. Люди мають розуміти, на що ми будемо звертати увагу в їхніх бізнес-планах, яким буде цільовий контроль використання коштів, як відстежуватимемо динаміку господарства. Тож процес навчання має бути безперервним», — розповів перший заступник гендиректора Укрдержфонду Юрій Романюк в ексклюзивному коментарі Kurkul.com.

За його словами, станом на серпень Укрдержфонд отримав більше 320 заявок від фермерів на надання поворотної фінансової підтримки.

Нагадаємо, Укрдержфонд надає фермерам фінансову підтримку у вигляді безвідсоткового кредиту терміном на 5 років, який фермерське господарство зобов’язується повернути.

Феремри можуть отримати кошти у розмірі, що не перевищує 500 тис. грн. для таких цілей:

  • придбання техніки, обладнання
  • поновлення обігових коштів
  • придбання маточного поголів’я сільськогосподарських тварин (телиць, нетелей, корів, свиноматок, ярок, вівцематок, кізочок та козоматок)
  • проведення оцінки відповідності виробництва органічної продукції (сировини)
  • виробництво та переробка сільськогосподарської продукції
  • будівництво та реконструкцію виробничих і невиробничих приміщень
  • закладення багаторічних насаджень
  • розвиток кредитної та обслуговуючої кооперації
  • сплата пайових внесків до пайових фондів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, утворених фермерськими господарствами самостійно або разом з членами особистих селянських господарств
  • зрошення та меліорація земель.

 Для забезпечення виконання зобов’язань фермерське господарство надає в заставу майно (рухоме, нерухоме).

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» для надання фінансової підтримки фермерським господарствам, за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» передбачено 65 млн грн.

Перший заступник гендиректора Укрдержфонду Юрій Романюк висловив сподівання, що наступного 2018 р. бюджет програми поворотної фінансової підтримки фермерів збільшиться до 500 млн грн.

Виконано за допомогою Disqus