Реклама
Купити-продати: 10 online-сервісів на допомогу фермеру

Купити-продати: 10 online-сервісів на допомогу фермеру

23 квітня 2019 4545 0

Досвідчені фермери кажуть, що виростити хороший урожай — половина справи. Завжди треба вміти його вигідно продати. Колись рятівним був «дзвінок другові», який міг детально розказати «що й по чому». Але в цифрову епоху на допомогу сільгоспвиробникам створюють десятки корисних сервісів, що покликані полегшити їм життя та дати всю необхідну інформацію з перших … кліків.

Хорошими online-помічниками для фермера можуть стати тематичні веб-сайти, додатки для смартфонів, а також групи чи чат-боти у месенджерах. Традиційно веб-сайти дають можливість користувачам знайти потрібну інформацію.



Однак іноді можуть виникати складнощі з доступом до них через якість Інтернету або ж в силу різних причин вони можуть оновлюватися не настільки оперативно, як того б хотілося фермеру. Натомість групи й чат-боти в месенджерах дозволяють легко встановити індивідуальні налаштування, швидко обмінюватися повідомленнями та миттєво знаходити потрібні дані. Саме ці сервіси стають усе більше популярними, тож поглянемо, чим насправді вони можуть бути корисними.

Ambar Export BKW

Із червня 2018 р. українські фермери мали можливість моніторити актуальні ціни на основні сільгоспкультури завдяки Telegram-боту Ambar Export BKW. За час його існування користувачі сформували більше 7 тис. запитів.  Саме завдяки такому чат-боту — вбудованому в месенджер віртуальному співрозмовнику — агровиробники легко і в будь-який час за декілька кліків отримають індикативні ціни на сільгосппродукцію в портах Одеси, Миколаєва та Бердянська.

Чатити за темою: FarmForesight: віртуальна реальність агробізнесу

Спеціалісти відділу закупівель компанії «Амбар Експорт БКВ» оперативно реагують на ринкові тенденції та актуалізують ціни на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, горох та високоолеїновий соняшник. Тобто в чат-боті Ambar Export BKW користувач одразу дізнається реальні ціни, за якими компанія готова закупити згадану сільгосппродукцію у виробника.



Для того щоб почати роботу з чат-ботом Ambar Export BKW у Telegram, необхідно перейти за посиланням https://t.me/ambarexportbot та додати його у свої контакти. У відповідному діалоговому вікні треба ввести команду /start, далі — натиснути кнопку «Дізнатися ціну». Користувач обирає фільтри— регіон, культура, обсяг продажу. За їх допомогою автоматично вираховується закупівельна ціна продукції.

Для уточнення деталей користувач може зателефонувати регіональному менеджеру компанії «Амбар Експорт БКВ» або залишити заявку і прийняти зворотній дзвінок, як тільки менеджер буде повідомлений про запит.

А днями «Амбар Експорт БКВ» презентувала аналогічні сервіси для агроринку ще в двох месенджерах — Viber і Facebook Messenger. Алгоритм їхньої роботи аналогічний до бота Ambar Export BKW в Telegram.

Читати за темою: Марк Джармен: Як технічний прогрес спрощує фермерам процес обробки даних з полів

Зрештою, за доброю традицією актуальну інформацію про ціни та умови поставок основних сільгоспкультур у морські порти Одеси, Миколаєва та Бердянська фермер може дізнатися на оновленому веб-сайті компанії «Амбар Експорт БКВ» в розділі «Закупівлі».

Zernotorg.ua

Zernotorg.ua — це сучасна платформа для комунікації крупних зернових підприємств та простих фермерів.

За допомогою цього веб-сайту користувачі можуть дізнатися ціни майже на 50 позицій (за наявних оголошень): це і сільськогосподарські культури, і продукція їхньої переробки.



Крім того, усі оголошення та ціни можна подивитися по регіонах.



Зрештою, усі зареєстровані користувачі сайту Zernotorg.ua можуть не лише моніторити ціни на продукцію, але й розміщувати власні оголошення купівлі-продажу, щоб знайти нових клієнтів.

FreshBot у Google Play та iTunes

В Україні з 2018 року працює сервіс FreshBot — проект онлайн-моніторингу цін на свіжі фрукти та овочі по всьому світу.  Крім веб-сайту, шукати всю необхідну інформацію про ціни можна в додатках для смартфонів на базі Android та iOS, завантаживши попередньо на Google Play та iTunes.

Кожному користувачу доступні дані по трьох каналах моніторингу: роздрібні ціни, оптові ціни та ціни від виробника. Для українських користувачів доступна опція моніторингу світових цін.



Щодня сервіс перевіряє, обробляє та аналізує більше 20 тис. цін на свіжі овочі, фрукти, ягоди й іншу сільгосппродукцію.

Програма має кілька варіантів:

  • стандартна підписка надає доступ на моніторинг цін із розбивкою по регіонах;
  • у ширшому доступі можна переглядати статистику зміни цін за минулі періоди, а також джерела формування ціни;
  • в найширшому доступі є можливість отримати прогноз цін на майбутній період.
    Розробники також запустили кабінет фермера та оптовика, де можна щоденно надавати ціни на власну продукцію в обмін на бонуси від FreshBot.

Зернобот Україна

Zerno_Bot — це робот у Telegram, що дозволяє швидко знайти партнера в зерновому бізнесі України. Система об’єднує більше 30 груп, пов’язаних із виробництвом, переробкою та логістикою зерна. До складу цієї системи входять більше 3,3 тис. учасників — трейдери, замовники, перевізники та багато інших. Відтак чат-бот допоможе користувачеві в навігації в групах.

Система рейтингів підкаже, як знайти надійного партнера чи замовника за кількома категоріями: пунктуальність, відповідальність, чесність, загальне враження. Будь-хто з користувачів системи може залишити відгук або скаргу. Також у системі доступні звітні форми, що спростять життя власникам складів. Звіти мають усі необхідні дані, котрі можна одразу зберегти у файлі Microsoft Excel та синхронізувати в хмарному сховищі Dropbox.

Аби стати учасником системи, сервіс Zerno_Bot попросить взяти посилання в адміністратора або отримати запрошення від перевіреного дійсного учасника. Усі етапи реєстрації та подальшої роботи з сервісом детально описані в інструкціях. 

Я-Куркуль

У Telegram-каналі Я-Куркуль уже більше 2 тис. користувачів щодня дізнаються всі актуальні фермерські новини, щовечора отримують дані про ціни на основні сільгоспкультури в морських портах Одеси та Миколаєва.

Схема проста: є посилання — є підписка на канал.

Аграрний чат

Цей Telegram-чат був створений для сільгосппідприємців і нині налічує більше 1,8 тис. учасників.

У режимі реального часу користувачі, які приєдналися до чату за посиланням, можуть обмінюватися повідомленнями про купівлю чи продаж продукції або товарів для агровиробництва, послуги, шукати партнерів і клієнтів.

Також спеціалісти у сфері сільського господарства можуть обговорювати нагальні проблеми чи звертатися один до одного за порадами та консультаціями.

Читати за темою: ТОП-20 безкоштовних курсів для фермерів

Агроринок

Канал Агроринок у Viber має більше 5 тис. користувачів. Не дивно, що тут обговорюють актуальні питання аграрного ринку і не тільки: ціни на продукцію, логістику, курс валют, зміни в законодавстві України… Анекдоти та смішні відео теж можна побачити.

Щоб стати учасником цієї спільноти, досить натиснути відповідну кнопку «Читати» біля інформаційного меню чату.

T.A.Export

Канал у Viber під назвою T.A.Export створений для тих, хто орієнтується на експорт агропродукції. Нині цей сервіс має понад 7 тис. читачів із різних куточків України та світу.

Кожен учасник може знайти в цьому чаті не лише корисну інформацію про ситуацію на експортних ринках, а й партнерів для бізнесу. Зокрема такий сервіс дозволяє розміщувати оголошення про купівлю або продаж товарів і послуг.

Agro_Ug_Nk

Ця група в Telegram нагадує традиційну дошку оголошень.

Адже будь-хто з учасників може надсилати в чат повідомлення про закупівлю і продаж зерна або іншої сільгосппродукції.

Учасники щодня можуть із перших вуст дізнатися актуальні закупівельні ціни, щоб потім приймати правильні бізнесові рішення.

Відтак фермер завжди може знайти в цьому чаті корисні контакти для бізнесу. Нетворкінг у чистому вигляді.

Профільні групи Соя, Ріпак та Пшениця/Кукурудза/Ячмінь

Ключова відмінність таких профільних груп у Telegram — це те, що вони дають виробникам просту можливість продати свій товар, публікуючи оголошення.

Комерційної реклами та інформації про закупівлі тут немає. Натомість дописувати й розміщувати оголошення про продаж своєї продукції можуть саме фермери. Тож потенційні покупці легко можуть знайти цікавий «лот» та швидко оформити угоду безпосередньо з виробником.

Читати за темою: Українські аграрії отримують новий «інтелектуальний» інструмент для прогресивного розвитку

Отож, online-помічників для фермера є на будь-який смак і для будь-яких потреб. Якщо маєте інші корисні посилання, пишіть у редакцію Kurkul.com. Ми із задоволенням продовжимо публікувати корисні матеріали для українських фермерів!

© Катя Капустіна, Kurkul.com, 2019.

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою