Розподіл 1 млрд грн для підтримки фермерів контролюватимуть Укрдержфонд та АФЗУ

19 вересня 2017 84 0
Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України
Kurkul.comМаксим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України

Розподіляти 1 млрд грн бюджетної підтримки для фермерів буде Асоціація фермерів та землевласників України (АФЗУ) та Укрдержфонд.

Про це розповів під час прес-конференції перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, передає кореспондент Agropolit.com.

Нагадаємо, Kurkul.com раніше повідомляв, що прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підтримав кандидатуру віце-президента Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) Віктора Шеремета на посаду заступника міністра аграрної політики та продовольства з питань фермерства.

За словами Максима Мартинюка, підтримка фермерства — пріоритет для уряду і він має на меті наростити кількість таких господарств. При цьому розпоряджатися 1 млрд грн буде Державний фонд з підтримки фермерства.

«Державний фонд підтримки фермерства і АФЗУ. Механізми будуть автоматизовані», — пояснив він.

Серед програм підтримки для фермерів він додав, що йдеться про органічне виробництво, садівництво, овочівництво та тваринництво.

Максим Мартинюк додав, що акцент на підтримку тваринництва невипадковий, адже 90% ФГ сьогодні займаються рослинництвом.

«Тваринництво для них не досяжне, адже — це довготривалі інвестиції», — переконаний перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

Чиновник додав, що фермери, чия їхня економічна діяльність підпадатиме під пріоритетні види діяльності (будівництво тваринницьких комплексів, придбання техніки тощо), також можуть отримати таку компенсацію.

«Цього року було менше програм, але більше грошей на підтримку АПК. Однак не всі вони були ефективні, адже за окремими програмами були борги і ми їх мали погасити. Наприклад, у програмі з підтримки садівництва», — пояснив Максим Мартинюк.

Виконано за допомогою Disqus