Цього року урожай картоплі буде поганої якості — експерт

20 вересня 2017 207 0
Картопля
Kurkul.comКартопля

Урожай картоплі цього року може виявитися гірше, ніж очікувалося. Про це заявив президент Української асоціації виробників картоплі, директор ТОВ «Агріко Україна» Микола Гордійчук, пише UBR.

За його словами, це, перш за все, стосується якості товару.

«Ми бачимо, що у населення в цьому році практично немає врожаю картоплі. У Львівській, Волинській, Тернопільській областях — головних картопляних регіонах країни дуже мало картоплі», — розповів Микола Гордійчук.

На думку експерта, зараз умови для збирання врожаю дуже хороші. Чого не скажеш про період, коли бульби визрівали. Пізні заморозки частково погубили урожай тих, хто рано посадив картоплю. А тижнева 40-ка градусна спека вдарила по пізнім сортам. Що не дозволило сформувати урожай, на який розраховували аграрії.

«Поки зібрано не більше половини врожаю. Перепади температур погано вплинули на якість картоплі при його дозріванні. Зараз в деяких регіонах теж дуже сухо, в грунті йде «грудка», яка травмує коренеплоди. Такий картопля погано зберігається. Тому поки важко робити прогнози про те, багато чи мало буде картоплі в Україні. Це буде ясно через два тижні», — зауважив Гордійчук.

Тому поки важко сказати, скільки картоплі реально буде закладено на складське зберігання. Відповідно, не можна будувати і цінові прогнози.

Виконано за допомогою Disqus