Іспанія. До боротьби з пожежами залучили кіз та овець

26 вересня 2017 148 0
Пожежні гасять полум'я
pixabay.comПожежні гасять полум'я

Близько 800 чоловік евакуювали з іспанського острова Гран Канарія. Там пожежі охопили 2 тис. га лісу. На материковій частині країни почали створювати «рятувальні загони» до яких входять кози та вівці.

Про це повідомляє segodnya.ua.

В Жироні рятувальники вирішили пригадати старі методи боротьби з вогнем. Кіз та овець почали випасати там, де найбільший ризик загорання.

«Важливо очищувати ліс від зайвої рослинності. Адже чим більше трави та листя, тим більше поширюється вогонь, і іноді ми бачимо язики полум’я по 60 м завдовжки», ― розповідає еколог Оріоль Віралта.

За словами фермера Пау Фігуерасе Мундо, козам така робота до вподоби. Вони швидко з’їдають траву та листя і таким чином допомагають рятувальникам.

«Добре, що ми допомагаємо запобігти загоранню. Адже пожежі безпосередньо загрожують і нашому бізнесу. Ми працюємо саме тут, дуже близько до лісу. І не дай Бог, полум’я дістанеться до нас. Що нам тоді робити?», ― говорить фермер.

Місцева влада підтримала ініціативу створення таких бригад допомоги. За це вони безкоштовно рекламують продукцію господарів, чиї тварини допомагають боротися з пожежами.

Виконано за допомогою Disqus