Українські аграрії збільшуватимуть посівні площі під сорго ― експерт

1 жовтня 2017 113 0
Сорго
pixabay.comСорго

В умовах регіональних змін клімату, в тому числі, зниження вологості, українські аграрії збільшуватимуть посівні площі під сорго.

Таку думку висловив голова Ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов під час нуково-приактичного семінару «Сорго Дніпропетровщини».

«Якщо раніше сорго розглядали в основному як сільгоспкультуру для потреб тваринництва, то тепер на неї роблять ставку аграрії, як для задоволення внутрішнього попиту, так і для експорту. З точки зору експорту найперспективнішим є китайський ринок. Китай у великих об’ємах імпортує цукрове сорго  ― і для кормів, і для виробництва альтернативного палива ― біоетанолу», ― повідомив генеральний директор ТОВ «НВТ Укрсорго» Ярослав Бардин.

Сергій Касьянов зазначив, що основна перевага сорго — невибагливість до вологості.

«Сорго — це прекрасна альтернатива багатьом традиційним культурам. Не дарма за об’ємами вирощування, воно посідає 4 місце у світі після пшениці, кукурудзи та рису. Скажімо, за енергетичною цінністю зерно та зелена маса сорго нічим не відрізняються від кукурудзи, а за кількістю протеїнів, навіть перевершують її», — зауважив Сергій Касьянов.

Він також розповів, що у цьому сезоні НВТ «Укрсорго» в партнерстві з KSG Agro посіяли 617 га сорго і в майбутньому планують розширювати посівні площі.

Учасники семінару звернули увагу на основні переваги сорго: адаптація та виживання в засушливому кліматі, впадання в анабіоз за відсутності вологи, високий рівень росту (до 15 см/доба) у разі опадів, відмінні якості при годівлі тварин — ВРХ, свиней та курей.

 

 

Виконано за допомогою Disqus