Землі господарства на Черкащині «віджали» через підставну особу

30 вересня 2017 524 0
Поля
Kurkul.comПоля

Господарство «Відродження» зі Шполянського району на Черкащині зіткнулося зі спробою відібрати їхній земельний банк, яка готувалася і здійснювалася більше місяця на основі підроблених документів, повідомляє Всеукраїнська аграрна рада (ВАР).

Як повідомила директор підприємства Тетяна Ляшенко, про втрату частини оброблюваних земель працівники підприємства дізналися 27 вересня, тоді як перші знайдені записи про розірвання договорів оренди датуються в реєстрі 1 вересня.

«У реєстрі міститься інформація, начебто ми уповноважили якусь особу розірвати наші договори. Ми почали перевіряти всі договори і вже знайшли близько 50 розірваних. Ця нібито уповноважена нами людина — уродженець Донецької області, там і прописаний, і ми його не знаємо. З реєстратором, який зробив запис про розірвання наших договорів, були аналогічні проблеми і в інших господарств», — розповіла директор «Відродження».

За словами Тетяни Ляшенко, про спробу рейдерського захоплення працівники підприємства дізналися випадково, після того, як на сусідньому господарстві сталася аналогічна ситуація.

«Ми почули, що у фермера поряд із нами почали таким шляхом відбирати землю, і вирішили поглянути, що ж із нашими договорами. І от виявили, що і в нас землю забирають, а ми про це не знаємо», — сказала директор постраждалого господарства.

Підставою для реєстраційних записів про розірвання договорів стали документи з підробленою печаткою «Відродження» та несправжнім підписом власника. Зараз рейдери намагаються зареєструвати нові договори оренди на своє підприємство.

«Зараз ці рейдери ходять по пайовиках і пропонують їм по 10 тис. грн за укладення нових договорів оренди. Потім їдуть в с. Мошни, де знаходиться реєстратор, який робить запис про розірвання договорів, і далі — у с. Ватутіне до нотаріуса реєструвати свої договори. Зараз ми перевіряємо інформацію, об’їжджаємо всіх наших пайовиків, дізнаємося, чи дійсно хтось підписував нові договори оренди», — сказала Тетяна Ляшенко.

Директор «Відродження» вже написала заяву до правоохоронних органів, поспілкувалася з головою Реєстраційної служби Черкаської області, та попередила нотаріуса, який працював з рейдерами.

Реєстрація фіктивного розірвання договорів оренди є найбільш поширеною схемою рейдерських нападів в Україні. Зловмисники використовують підроблені документи та часто залучають до співпраці недобросовісних державних реєстраторів.

Виконано за допомогою Disqus