Подвійні договори оренди зумовили 80% звернень до Комісії при Мін’юсті

13 жовтня 2017 439 0
Олена Сукманова, заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації
Kurkul.comОлена Сукманова, заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації

Найбільше скарг до Комісії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації прав при Мін’юсті стосуються подвійних договорів оренди землі. Про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com розповіла заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

За словами Олени Сукманової, найбільша частка всіх звернень до Комісії — справи у земельних відносинах. 

«Майже 80% скарг Комісії стосуються подвійної реєстрації договорів оренди. З одного боку, зараз пора врожаю і є бажаючі його незаконно зібрати.  З іншого — відсутність нотаріального посвідчення реєстрації договорів оренди. В чому суть:  минулого року прийнято антирейдерський закон, який звузив коло можливостей рейдерських захоплень корпоративних прав. Ми повернулися до нотаріального посвідчення протоколу загальних зборів, запровадили кримінальну відповідальність реєстраторів тощо. У випадку з договорами оренди цього немає, тому є багато випадків підроблених підписів, реєстрації договорів за неіснуючим рішенням суду, коли реєстратори не зверталися до Держгеокадастру для перевірки факту чи проводилася реєстрація договору на землю до 2013 р. Звідси й з’являються ситуації, коли два підприємства виходять на поле і намагаються зібрати врожай», — пояснила заступник міністра.

Як уточнила Олена Сукманова, Мін’юст не веде точної статистики щодо кількості скарг про подвійну реєстрацію договорів оренди. 

«Їх приблизно 80% у сезон. Можу сказати, що тільки в цьому році Комісія задовольнила загалом біля 200 скарг щодо земельних ділянок. Як результат — власникам було повернуто понад 5200 земельних ділянок загальною площею майже 7 тис. га», — розповіла заступник міністра юстиції України.

 

Виконано за допомогою Disqus