Південь України ідеальний для закладки карликових садів — експерт

17 жовтня 2017 134 0
Яблука
Kurkul.comЯблука

Карликові дерева, а особливо яблуні та груші, потребують родючих грунтів із глибоким профілем. Такі ґрунти знаходяться на півдні України, і тому їх можна використати під карликові сади. Таку думку висловив професор Інституту садівництва у Скерневіце (Польща) Августин Міка, повідомляє agrotimes.net.

Під час закладання таких садів може виникнути проблема з водою, якої може не вистачати влітку. Тому Августин Міка радить подумати про те, чи можливе зрошення саду у період посухи і чи є кошти на обладнання саду крапельним зрошенням. 

Нині садівники у Польщі садять карликові яблуні на підщепі М9 за схемою 1х3,5 м, тобто зі щільністю приблизно 3 тис. дерев/га, уточнює Августин Міка.

Більшість садів з огляду на легкі ґрунти і скупі літні опади зрошується крапельним способом. Такі сади дають перший товарний врожай на третій рік, а через п’ять років після садіння досягають планової врожайності на рівні 50 т/га. Частими є врожаї 70 т/га.

Не можна легковажити морозостійкістю підщепи, оскільки після садіння дерев підщепа має розташовуватися на кілька сантиметрів вище рівня ґрунту. 

Якщо деревце посадити надто глибоко і підщепа опиниться повністю у землі, то її карликові властивості перестануть впливати на дерево. 

«З міркувань високої вартості створення інтенсивного карликового саду можна застосувати менш щільне садіння, ніж нині є у Польщі. Вирощування карликових яблуні і груші ми починали від схеми 4х1,5 м. За такого розташування на гектар потрібно 1666 дерев», — зазначив професор.

За його словами, врожаю доведеться чекати трохи довше, але інвестиція є значно дешевшою.

 

Виконано за допомогою Disqus