Шкідники масово заселяють посіви озимих кульутр

127
0
Посіви озимих
Kurkul.comПосіви озимих

У посівах озимих зернових виявлено шкідників та хвороби, що можуть вплинути на стан та розвиток культур. Про цн повыдомила прес-служба Держпродспоживслужби.

Станом на 10 листопада у посівах озимих зернових культур 15% рослин уражено борошнистою росою, септоріозом, бурою листковою іржею, кореневими гнилями. У Львіській, Луганській, Миколаївській областях на посівах озимого ячменю гельмінтоспоріозом охоплено 5% рослин, в Івано-Франківській ринхоспоріозом уражено 3% рослин.

Переважно в лісостепових та поліських областях 18% озимого ріпаку хворіє на пероноспороз, фомоз, альтернаріоз, білу плямистість та інші хвороби. Осередково в посівах культури відмічали слабку шкідливу діяльність капустяної попелиці, хрестоцвітих блішок, несправжніх гусениць ріпакового пильщика та гусениць озимої совки.

На посівах озимих зернових та ріпаку відмічається активне розселення мишоподібних гризунів, які продовжують мігрувати з лісосмуг, узбічь доріг, неорних земель та багаторічних трав у пошуках корму. На 1 га нараховується до п’яти жилих колоній.  

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus