Прес-конференція АФЗУ

Прес-конференція АФЗУ

13 квітня 2017 91 0

Президент Асоціації фермерів та землевласників України Іван Томич та доктор економічних наук Володимир Лановий 10 квітня у Києві провели прес-конференцію. Під час заходу Іван Томич повідомив, що сума державної підтримки аграріїв у перерахунку на кількість землі становить усього 3,9 грн/га.

«Це найменший показник державної підтримки у світі. На сьогодні ми втратили майже третину фермерських господарств, а відповідно життя маленьких населених пунктів, сіл, де основою життя є такі фермерські господарства. Дуже багато різних цифр звучало з різних уст, що фермери вже настільки багато отримують допомоги, стали дуже багатими й успішними, але цифри говорять самі за себе», — говорить голова АФЗУ.

Іван Томич розповів, що проаналізував суму держпідтримки фермерства у майже всіх країнах світу.

«Ми займаємо останнє місце за сумою підтримки свого селянина. Або перше ззаду…», — резюмував Іван Томич. Для порівняння в країнах ЄС діє єдина сільськогосподарська політика, загальний обсяг підтримки аграрного сектора в країнах Європейського Союзу в 2013-2014 рр. склав майже €60 млрд щорічно, а це близько 525 євро/га або 20% від валової продукції сільського господарства. Залежно від країни державна підтримка галузі коливається, зокрема, у Нідерландах та Бельгії — близько 500 євро/га, Польщі — 345 євро/га.

У 2016 р. в Україні цей показник балансував у межах 10-20 євро/га — це з урахуванням коштів, що залишались в рамках дії спеціального режиму з ПДВ.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою