Австралійський меринос

853
Австралійський меринос Джерело: bib.ge
Назва породи Австралійський меринос Australian Merino
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори ФГ «Еко-Карпати» ТОВ «Меринос-Захід»

Історія

Історія австралійських мериносів почалася в кінці XVIII ст., коли на континент привезли 70 тварин з Іспанії. Місцеві вівчарі відразу оцінили характеристики вовни прибулих представників і приступили до селекційної роботи. Іспанські барани схрещувалися з місцевими добірними овечками, завдяки чому були отримані австралійські мериноси. Існує кілька різновидів цих овець (Файн, Медіум, Стронг). Вони відрізняються товщиною руна, конституцією і іншими характеристиками.В Австралії 4 вівці з 5 – мериносові, це найпоширеніша порода на континенті.

Стандарт породи

Ці тварини є середніми за величиною і вагою. Тіло у них сухе, міцне, кістяк легкий. Голова легка, ніс буває як прямий, так і з невеликою горбинкою (у самців). Самці комолі, відрізняються наявністю сильно вигнутих спіральних рогів, самки в основному комолі. Тіло пропорційне, правильної форми, з глибокою і широкою грудною кліткою, прямою спиною і попереком. Висота холки перевищує висоту спини. Тварина має міцні сильні ноги, постава кінцівок правильна. Шкіра у звірів тонка, еластична і щільна. Відмінною рисою австралійського мериноса є наявність шкірних складок. Шия, в залежності від типу породи, може, або не мати складок зовсім, або володіти всього 2–3, або мати досить розвинену бурду. Руно покриває голову тварин до рівня очей, а кінцівки – до скакального і зап’ястного суглоба.

Файн – Тонкорунні вівці невеликого розміру, що характеризуються найтоншої і надзвичайно ніжною шерстю, шкірою без складок.

Медіум – средньорунні вівці, які мають дуже густу вовну білого забарвлення зі складками на шиї.

Стронг – великі тварини міцного складу з густою і щільною вовною бежевого кольору.

Господарська характеристика

Файн – вага барана становить близько 70 кг, вівці – близько 40 кг.

Вихід вовни 70 – ї якості становить до 5 кг. Вівці даного типу більш за інших пристосовані до районів з прохолодним кліматом і частими дощами, оскільки їх руно менш схильне до загнивання.

Медіум – вага самців досягає 85 кг, самок – до 44 кг. Вихід вовни 64–66-ї якості – до 8 кг. Набули широкого поширення в рівнинних регіонах з сухим кліматом. Тип Медіум підрозділяється на 2 підтипи: Пепін, Нон Пепін.

Стронг – баран – плідник має вагу до 95 кг, вівця – до 50 кг. Вихід вовни 60–62-ї якості досягає 10 кг. Даний тип не переносить вологого клімату, а його вовна не є стійкою до загнивання. Незважаючи на зазначені відмінності, кожен з описаних типів має високоякісну вовну.

Австралійський меринос цінується перш за все за чудову, найтоншу і ніжну шерсть, проте він має і непогані м’ясні властивості. Довжина волокон становить 60 – 90 мм. У рік ці вівці дають до 12 кг вовни з виходом чистого волокна 53 %. При стрижці шерсть знімається з тварини у вигляді цілісного руна, потім його обробляють і очищають. Також він характеризується витривалістю. Це тварина здатна здійснювати тривалі переходи при пошуку відповідного пасовища. Однак утримання його є непростою справою в порівнянні з утриманням інших порід.