Балвен

115
Балвен Джерело: bib.ge
Назва породи Балвен Balwen
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Меринос-Захід»

Історія

Британські острови багаті на різновиди овець, деякі з них були виведені нещодавно, а деякі існували протягом багатьох століть. Завдяки племінній роботі та відбір протягом багатьох століть валлійська порода стала основою для появи нових видів овець і балвен є однією з них. Дана порода була поширена у області центрального Уельсу, та на кордонах округів Кардиган, Брекон та Кармартен. 21 лютого 1985 року на базі Glanbran Armms було створено балвенське товариство с/г університету у Кінг Горді.

Стандарт породи

Дана порола за зростом маленька, з міцними ногами. Балвен в основному мають чорне або темно-сіре забарвлення, у них на морді ніби горить біле полум’я. Тому друга назва цієї овечої різновиди – «полум’яні». Білий окрас мають ноги цих тварин і половина хвоста. Барани мають роги, вівцематки – шуті.

Господарська характеристика

Жива вага барана – плідника становить всього від 45-ти до 60-ти кілограмів, а вівцематок – від 40-ка до 50-ти, причому чорні особини крупніше сірих, або коричневих побратимів – чорні самці можуть важити до 65 кіло, а самки чорної масті – в середньому 45–55 кг. Настриг вовни 1,25–2,0 кг. Товщина вовни – 40–50 мікронів.

Це дуже витривала порода, у них майже немає проблем зі здоров’ям