Цифрові технології, що повернуть молодь в агробізнес

5 цифрових технологій, що повернуть молодь в агробізнес

6 вересня 2018 1051 0

Молодь у всьому світі все частіше відвертається від сільського господарства. Сільське господарство, яке традиційно вимагало важкої ручної праці і пропонувало низькі заробітки, рідко привертає до себе нові покоління, які частіше вважають за краще пощукати вдачі в містах.

І в той же час з усіх секторів економіки у сільського господарства найбільший потенціал в тому, що стосується скорочення бідності, наприклад, в регіонах Африки на південь від Сахари, де понад шістдесят відсотків всього населення, що становить 1,2 млрд осіб, молодше 25 років.

Уся справа в інновації.

Уже сьогодні в сільському господарстві існують нові прийоми роботи, в яких задіяні цифрові і технологічні інновації, що підвищують його ефективність, а також відкривають нові можливості перед молодими підприємцями.

Ось 5 прикладів того, як цифрові технології дозволяють зробити переворот в сільському господарстві.

1. Дрони

За деякими підрахунками, в найближчі п'ять років продовольчий і сільськогосподарський сектор стане другим за величиною користувачем дронів. ФАО вже застосовує дрони в багатьох країнах для збору в реальному режимі часу детальних даних про проблеми в продовольстві та сільському господарстві, наприклад, ризики природних лих і для оцінки завданих ними збитків. 

2. Додаток з системою контролю і раннього попередження зараження кукурудзяною листовою совкою (FAMEWS)

Совка кукурудзяна листова — небезпечний шкідник, що знищує кукурудзу та інші важливі культури в районах Південної і Північної Америки, Африки та Азії. Тільки фермери в полях можуть успішно боротися з кукурудзяною листовою совкою. Інформація з полів, яку вносить фермер в додаток, передається в глобальну інтернет-платформу і аналізується для отримання в реальному часі звітів про стан справ, розрахунку рівнів зараження і пропозиції заходів щодо зниження впливу.

Додаток FAMEWS

3. Додаток Нуру

Крім додатку FAMEWS, ФАО і Університет штату Пенсільванія розробили додатковий голосовий додаток під назвою Нуру: якщо піднести його до ушкодженої рослини додаток може відразу ж підтвердити, чи з'явилося пошкодження через кукурудзяну совку. У Нуру поєднується машинне навчання і штучний інтелект. Додаток працює в звичайному мобільному телефоні на базі Андроїд, і ним можна користуватися  і без підключення до інтернету. Крім англійської, Нуру скоро зможе також заговорити французькою, суахілі і тві. Скоро додаток Нуру буде пов'язаний з системою FAMEWS, в якій усі дані будуть перевірятися національними центрами по боротьбі з кукурудзяною листовою совкою і зберігатися на глобальній інтернет-платформі.

Додаток Нуру

4. Додаток Абалобі

Абалобі, що на мові Кхоса означає «рибалки», це мобільний додаток для малих рибалок, що допоможе їм з реєстрацією улову та прибутку. Вся ця інформація зберігається в додатку і стає доступною іншим дрібним рибалкам. Уздовж узбережжя Південної Африки сьогодні існують 30 тис. рибалок-кустарів, які живуть морем і балансують на тонкій грані між комерційним і натуральним рибним господарством. Формуючи власні знання про рибальство, вони сприяють зміцненню стійкості місцевого населення до зовнішніх впливів, особливо в умовах зміни клімату.

Додаток Абалобі

5. Додатки з сільськогосподарськими сервісами

Чотири нових сервісних додатки надають фермерам в реальному часі інформацію про погоду, догляді за тваринами, ринках і харчуванні. Додаток з інформацією про погоду і календарем сільськогосподарських культур поєднує прогнози погоди і графік землеробських робіт, пропонуючи раннє попередження про потенційні ризики.

Додаток для лікування і годівлі тварин дозволяє боротися з втратами, надаючи інформацію про боротьбу із захворюваннями тварин і стратегіях годівлі тварин.

Додаток AgriMarketplace дозволяє фермерам отримувати більш досконалу інформацію про постачальників для закупівель сировини, ринки для продажу власної продукції і ринкові ціни. Додаток e-Nutrifood пропонує сільським жителям рекомендації з виробництва, зберігання і споживання поживної їжі.

Саме від молоді надходять нові ідеї. Під час конференції #HackagainstHunger цього тижня в Кігалі в Руанді ФАО зі своїми партнерами пропонує молодим людям з різних країн Африки знайти інноваційні рішення, що дозволяють боротися з проблемами в продовольстві та сільському господарстві. Такі форуми з програмування покликані втілювати ідеї в технічні рішення з метою створення можливостей для зайнятості, придуманих молоддю і для молоді, під наставництвом експертів з приватного і державного сектора.

Цифрові технології вже стали нашими сьогодні, а для майбутнього необхідні інновації. Нові ідеї нашої молоді, а також організацій, університетів і компаній в усьому світі, допомагають розкрити потенціал продовольства і сільського господарства для скорочення бідності, зменшення розриву з сільськими районами, організації зайнятості та нових можливостей для молоді та забезпечення рівнодоступності інформації, технологій і ринків.

ФАО створює ці інноваційні рішення і сприяє їх поширенню для вирішення проблем з продовольством та сільським господарством.

За матеріалами дослідження «Цифрові інновації залучають молодь до сільського господарства», проведеного в рамках проекту ФАО.

© Kurkul.com, 2018 р.

Виконано за допомогою Disqus