Новий стандарт на пшеницю — чого чекати фермерам

927
0
На які новвовведення щодо стандартів пшениці чекати фермерам?
Kurkul.comНа які новвовведення щодо стандартів пшениці чекати фермерам?

Технічний комітет зі стандартизації (ТК 170) «Зернові культури та продукти їх переробки» Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук опублікував проект нового стандарту на пшеницю ДСТУ 3768: 201 «Пшениця. Технічні умови». Стандарт розроблений на заміну чинного національного стандарту ДСТУ 3768: 2010. Зміни до національного стандарту на пшеницю переважно будуть стосуватися оновлення методів визначення показників якості на основі міжнародних стандартів, коригування кількості класів та окремих показників пшениці. Kurkul.com вирішив проаналізвати нонововведеня та дізнатися чого чекати від документа.

Відтепер Національний стандарт на пшеницю розроблено з урахуванням фактичного стану зернового господарства України, перспектив його розвитку та вимог до зерна пшениці на внутрішньому і зовнішньому ринках. Стандарт частково гармонізований з Commission Delegated Regulation (EU) 2016/1238 of 18 May 2016 supplementing Regulation (EU) No 1308/2013 of the European Parliament and of the Council with regard to public intervention and aid for private storage та з ISO 7970:2011 (додаток Д).

Спершу хочемо зазначити, що даний дія документу поширюється на зерно м’якої (Triticum aestivum L.) і твердої (Triticum durum Desf.) пшениці, призначене для використовування на продовольчі та непродовольчі потреби, а також для торгівлі.

Зміна №1. Терміни та визначення понять

У стандарті додались і дещо змінились основні терміни.

Зміна №2. Технічні умови

Основні зміни торкнулися саме цього розділу. А саме розділення пшениці на класність та визначення основних показників якості зерна.

Зміни щодо класності зерна

Для не обов’язкових показників зерна пшениці м’якої рекомендуються  значення:

  • пошкодження зерна клопом-черепашкою, не більше 1% – для зерна 1-го класу, 2% – для зерна 2-3 класів, не обмежено – для 4-го класу;
  • сила борошна в одиницях альвеографа, не менше 220 – для зерна 1-го класу, 160 – для зерна 2-го класу, 130 – для зерна 3-го класу, не обмежено – для 4-го класу.

Основні зміни у показниках якості зерна твердої пшениці

Зміна №3. Правила приймання

© Kurkul.com, 2018 р.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus