Рекомендації щодо вирощування галеги (козлятника)

671
0
Рекомендації щодо вирощування галеги (козлятника)
Kurkul.comРекомендації щодо вирощування галеги (козлятника)

Галега, також відома як козлятник східний, є багаторічною кормовою бобовою культурою зі скандинавських країн. Вона перевершує люцерну за виходом сухої речовини, якістю корму, придушенням бур’янів, зимостійкостю та стабільністю урожаю за результатами багаторічних досліджень на станції сільськогосподарських досліджень Thunder Bay (www.tbars.net). У цій статті ми даємо поради щодо успішного вирощування цієї культури.

Вибір поля: Галега найкраще родить на глибоких, глинистих і добре осушених сипких ґрунтах, хоча цю культуру можна вирощувати на різноманітних ґрунтах. У трохи кислому, осушеному ґрунті в TBARS галега теж добре росла. Ця культура добре росте на полях після стерневих злакових культур. Бур’яни на таких полях складають меншу конкуренцію рослині.

Різноманіття: Gale, сорт випущений спільно естонськими та російськими селекціонерами, є єдиним різновидом галеги, який вирощують з 1837 р.

Посіви галеги східної

Посів: Галегу треба сіяти безпосередньо в ґрунт, щоб утворився гарний контакт насіння з ґрунтом в розрахунку 25 кг/га. Однак більш висока щільність насіння 35 кг/га може дати кращий результат в довгостроковій перспективі (на полях, призначених для вирощування цієї культури більше 5-6 років). Не економте на кількості насіння! Навіть зменшення кількості насіння на 5 кг (від 25 кг/га) може суттєво знизити урожайність. Сіяти треба рано навесні на глибину 6-12 мм на глинистих і суглинкових грунтах і на глибину 12-18 мм на піщаних грунтах. Ми успішно вирощували галегу без інокуляції насіння. Однак, якщо є інокулянт (Rhizobium galegae) доцільно обробити насіння перед посівом. Галега повинна вирощуватися окремо від інших рослин, оскільки в рік посіву вона не може добре конкурувати з іншими рослинами (включаючи бур'яни); особливо на ранніх стадіях зростання.

Застосування добрив: при посіві слідуйте рекомендаціям відповідно до вмісту фосфору та калію в ґрунті (як і для люцерни). Крім того, застосовуйте 45 кг азоту на гектар (20 кг якого повинні надходити з сульфату амонію в перший рік, а решта — з сечовини) та 1 кг бору на гектар. З другого року збільшіть частку азоту з сульфату амонію до 30 кг натрію на гектар (із загальної кількості 45 кг азоту на гектар). Сульфат амонію компенсує потребу галеги в сірці.

Галега

Контроль бур’янів: на ранньому етапі росту галега може погано конкурувати з бур’янами, але ця здатність покращується з ростом культури. Для боротьби з бур'янами при вирощуванні галеги не треба використовувати гербіциди. Використовуйте запобіжні заходи, наприклад, сійте 25-35 кг/га на полях, де минулого року вирощувались ярі зернові культури, та уникайте висіву на сильно удобрених полях. Пам'ятайте, що гній може містити насіння бур'янів. З іншого боку, галега дуже конкурентоспроможна і може пригнітити бур'яни.

Збір урожаю: завдяки своєму відносно ранньому початку відростання навесні, галега гтова до збирання врожаю за тиждень перед люцерною, коли з’являється кілька квіток, що цвітуть (як правило, у другий тиждень червня). Галега краще, ніж люцерна, зберігає листя після збору та сушіння для сіна. Урожай можна збирати двічі (для сіна або силосу) на північному заході Онтаріо та, можливо, 3-4 рази на сході Канади. Вихід урожаю сухої речовини при першому зрізанні становив 55%, при другому 45% (як у люцерні). Для правильного розвитку рослин збирання врожаю заборонене в рік висіву.

Сіно галеги

Вирощування галеги буде прибутковим і кращим для худоби та ґрунту у порівнянні з альтернативними культурами!

Dr. Tarlok Singh Sahota CCA

За матеріалами tbfarminfo.org, Kurkul.com, 2018

Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.

Выполнено с помощью Disqus