Максимальне зближення: репортаж із семінарів Суффле Агро Україна

Максимальне зближення: репортаж із семінарів Суффле Агро Україна

15 березня 2019 687 0

Soufflet — компанія з давніми традиціями. Заснована майже 100 років тому, сьогодні вона представлена у 20 країнах світу. В Україні ж дочірнє підприємство — «Суффле Агро» працює вже понад 11 років. Окрім дистриб’юторської діяльності, зернотрейдингу, український підрозділ має також потужності для переробки. Загалом, компанія націлена на розбудову та поглиблення співпраці з сільгоспвиробниками в усіх регіонах, вивчення їх проблем та актуальних викликів з метою надання максимально ефективного супроводу та підтримки.

Одним з інструментів для досягнення такої мети є традиційні зимові семінари «Суффле Агро Україна». Цього року вони проходили з 29 січня по 8 лютого, беручи старт в Дніпрі та закінчуючи у Львові. І якщо в Західній Україні діяльність компанії вже давно набрала розмаху, і такого роду зустрічі з аграріями не є новинкою, то в Дніпрі семінар «Суффле Агро Україна» проходив уперше.

Це вказує на зацікавленість компанії в побудові сталих взаємовідносин із сільгоспвиробниками центральних та південних регіонів.

Курс на схід

Та про все по порядку. Учасників семінару в Дніпрі зустрічали мороз та виблискуючий на сонці сніг, що вкупі з вибраною локацією заходу — конференц-залом із видом на дніпровську набережну створювало справжню святкову атмосферу.

 Олів’є Буйе, директор із розвитку торгівлі зерном «Суффле Агро Україна»

Семінар розпочав директор із розвитку торгівлі зерном «Суффле Агро Україна» Олів’є Буйе. Він розповів учасникам семінару про глобальні досягнення компанії та основні напрями її діяльності. Цю ж тематику підтримав комерційний директор компанії Дмитро Гірин. За його словами, «Суффле Агро Україна» увійшла в топ 10 експортерів України. Крім того, по переробці пивоварного ячменю компанія займає перше місце вже два роки поспіль.

Також він розповів про розширення діяльності компанії в центральних та східних областях України і в Дніпропетровській області зокрема.

«Центральна та Східна Україна — важливі для нас регіони, де ми тільки розпочинаємо свою роботу, саме тому ми прийняли рішення провести семінар у м. Дніпро», — повідомив Дмитро Гірин.

Він додав, що вже створено новий підрозділ, який відповідатиме за Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області. Це - повноцінне представництво з регіональними менеджерами для кожного регіону. Крім того, компанія планує активно нарощувати агрономічний супровід. У кожній області будуть кілька агрономів, які надаватимуть вичерпну підтримку та супровід у закріплених за ними регіонах.

Дмитро Гірин, комерційний директор компанії «Суффле Агро Україна»

Торкнувшись теми логістики, Дмитро Гірин наголосив на важливості модернізації логістичної мережі. За його словами, для логістики важливі оперативність та швидкість реакції, саме тому в компанії «Суффле Агро Україна» працюють із цифровою логістичною системою Rinkai для детального планування маршрутів і часу доставки. Також у Житомирській області на трасі Київ-Чоп триває робота над переобладнанням та модернізацією великого логістичного центру «Суффле Агро». Планується, що він розпочне свою роботу з липня поточного року.

Агрономам на замітку

У наступному блоці семінару, присвяченому безпосередньо агрономії, керівник агрономічного відділу «Суффле Агро Україна» разом з експертами компанії поділився напрацюваннями у сфері живлення та захисту таких культур, як соняшник та озима пшениця. Останніми роками в Україні спостерігається тенденція збільшення посівних площ у сторону олійних і зокрема соняшнику. Тому такий вибір культур для доповіді був цілком зрозумілим.


Учасники семінару прослухали детальну доповідь, що містила вичерпну інформацію від підготовки та обробітку ґрунту, посіву до живлення та захисту соняшника на всіх етапах росту. Детально пройшлися і по хворобах. Для соняшника надзвичайно важливим є захист листкового апарату. Плями хвороби на листку розміром 1 см2  можуть знизити врожайність до 5%. Найбільш шкодочинними для олійної культури є біла гниль, фомопсис, сіра гниль та інші. Якщо вчасно не вжити заходів, вони можуть призвести до значних втрат урожаю.

Розповідаючи про технології вирощування пшениці, Микола Матвійчук підкреслив, що важливо пам’ятати, який саме тип пшениці ви сієте. Чи це сорти стеблового типу, які формують урожай за рахунок кількості стебел, чи колосового типу, які формують урожай за рахунок кількості зерен у колосі, чи компенсаційного типу, які формують урожай за рахунок маси тисячі зерен, кількості зерен у колосі та кількості стебел на 1 м2.

Микола Матвійчук, керівник агрономічного відділу «Суффле Агро Україна»

Залежно від того, коли настане час відновлення весняної вегетації, сорти компенсаційного та стеблового типу мають найбільше шансів весною докущитись. Для сортів, які формують урожайність за рахунок колоса, треба бути обережним із раннім весняним підживленням. Українська ж селекція більше спрямована на стебловий тип. Такі посіви з осені потребують, щоб пшениця пішла в зиму вже розкущена.

Доповідь у другій її половині швидко перейшла до формату «запитання-відповідь», що продемонструвало неабияку зацікавленість аграріїв напрацюваннями «Суффле Агро Україна» у сфері живлення та захисту соняшнику і пшениці.

Під час короткої перерви на каву аграрії регіону активно ділилися враженнями від почутого.

Михайло Штепенко, керівник ТОВ «Могол Агро»

«Співпрацюємо з компанією «Суффле Агро Україна» вже протягом двох років. Купуємо в них насіння соняшнику, кукурудзи. Також надають нам технологічний супровід. Дуже задоволені співпрацею. Про семінар дізналися від менеджера компанії. Найбільше нас цікавить агрономічний напрям, заради цього і приїхали», — розповідає керівник ТОВ «Могол Агро» Михайло Штепенко.

Після перерви керівник відділу закупівлі «Суффле Агро Україна» Іван Лампека розповів про продукцію компанії, призначену для листового живлення рослин. Мова йшла про особливості добрив для листового живлення, норми внесення та технології, що дозволяють отримати гарний урожай.

Павло Моторнюк, менеджер із розвитку насіння «Суффле Агро Україна»

Черговим доповідачем, який розповів про насіння «Суффле Агро», світову селекцію та європейське виробництво, став менеджер із розвитку насіння в Україні - Павло Моторнюк. Діяльність у цьому напрямку «Суффле Агро» розпочала у 2015 році, а вже через рік відбулися перші продажі насіння кукурудзи та соняшнику. У 2017 році в Європі тривало активне розширення ринків збуту компанії, а також у країнах ЄС  з’явилося в продажу насіння ріпаку. З 2018 року «Суффле Агро» нарощувала виробничі потужності й розширювала портфоліо гібридів. Розпочато будівництво насіннєвого заводу в Румунії. На сьогодні «Суффле Агро» може запропонувати 17 гібридів трьох вищезазначених культур, які продаються у восьми країнах світу. В Україні компанія має три показові демо-ділянки та 45 випробувальних ділянок по кукурудзі і 20 по соняшнику.

Усе насіння «Суффле Агро» перед тим, як потрапити на завод, проходить подвійну сертифікацію в європейських державних органах сертифікації й незалежних тестових лабораторіях Румунії та Франції.

«Ми приїхали послухати про нові гібриди насіння «Суффле Агро». Співпрацюємо з компанією вже третій рік — купуємо кукурудзу, ранні гібриди. У перших числах жовтня вже маємо гарне зерно, і врожайність хороша. От і хочемо придивитись, які ще хороші гібриди в них є», — розповідає про плани голова ТОВ Агрохімія Булєв Олександр.

У заключному блоці семінару керівник відділу торгівлі зерном Сергій Турбовець торкнувся теми ринку зерна, його тенденцій та перспектив.

Так, якщо говорити про пшеницю, то ціни на неї торік були найвищими за останні 10 років, а ось залишки навпаки — найнижчими за цей же період. Незадовільний урожай у сусідній Росії та деяких інших країнах, з-поміж інших чинників також вплинув на її ціну.

Та слід звернути увагу на те, що станом на 1 лютого Україна вже експортувала 7,2 млн т продовольчої пшениці із запланованих 8 млн т. Тому існує ризик, що з квітня трейдери можуть припинити закупівлю продовольчої пшениці, що неодмінно позначиться на її ціні. По фуражній пшениці ситуація краща, тут експортовано лише трохи більше 4 млн т.

Олександр Шедовський, економіст ТОВ «Україна»

«Надзвичайно цікаво було почути доповідь по зернотрейдингу. Із компанією «Суффле Агро Україна» наразі не співпрацюємо, знаємо, що вона широко представлена в Західній Україні. Ось приїхали познайомитися та дізнатися про компанію більше», — ділиться враженнями економіст ТОВ «Україна» Олександр Шедовський.

Коментуючи попередні результати семінару, Дмитро Гірин відмітив високу зацікавленість аграріїв, які жодну доповідь не залишили без додаткових запитань та активно долучалися до обговорення.

«Ми приємно вражені кількістю учасників семінару, їх навіть більше, ніж ми очікували. Для нас це важливо, ми бачимо інтерес до наших продуктів і рішень, тому будемо поглиблювати та розширювати нашу співпрацю з аграріями в даному регіоні», — повідомив Дмитро Гірин.

Як вдома

На такій піднесеній ноті можна було б завершити репортаж, та вже за тиждень у Львові відбувся семінар, який завершив низку зимових заходів компанії «Суффле Агро Україна». Тож варто і йому приділити увагу. Цього разу захід проходив у «рідному» регіоні. Тут «Суффле Агро Україна» знають усі аграрії, тому яблуку було ніде впасти.

На відміну від Дніпропетровщини, програма семінару була скоригована відповідно до особливостей Західної України. Так, в агрономічному блоці замість соняшнику, увагу приділили ячменю. Крім того, окремим пунктом стояли технології вирощування ріпаку від незалежного консультанта «Суффле Агро» по вирощуванню цієї культури Олафа Гауе.

У ході свого виступу комерційний директор «Суффле Агро Україна» Дмитро Гірин розповів про ще один вектор діяльності компанії, який стартував лише торік — продаж посівних комплексів. Це два типи сівалок французького бренду SKY, які можуть працювати по грубих рослинних рештках і придатні для прямого посіву.

«Це відповідає нашому основному принципу і слогану компанії — ми цінуємо потенціал землі й розвиваємо цей напрям тому, що бачимо в ньому велике майбутнє», — наголосив Дмитро Гірин.

Розповідаючи про стратегію компанії, Дмитро Гірин зазначив, щоб бути цікавими сільгоспвиробнику не тільки як диcтриб’ютор, необхідно всебічно розвивати партнерські відносини. Допомагати на кожному етапі — від правильного підбору насіння, технологічного супроводу та до продажу зерна.


Семінар повністю виправдав свою «прикладку» — інтерактивний. Як і в Дніпрі, аграрії активно долучалися до обговорення та не соромилися засипати запитаннями доповідачів.

 «На сьогоднішньому семінарі є можливість почути відповідь на свої запитання та поспілкуватися з фахівцями своєї справи. Можна дізнатися багато нового. Ми з «Суффле Агро Україна» вже протягом 4 років працюємо. Купуємо в них ЗЗР, торік продали увесь ріпак їм. Загалом дуже тісно співпрацюємо», — розповідає директор ТзОВ «Галичхутро» Василь Муха.

Насамкінець, якщо вже зайшла мова про співпрацю, то своїм баченням такої співпраці поділився генеральний директор компанії Кзавьє Фюльширон. Він наголосив на важливості прямого діалогу з фермерами та додав, що саме такі інтерактивні семінари допомагають показати їм якість агрономічного супроводу, який компанія може надати.

«Ми тут, щоб допомагати. Ми не хочемо просто презентувати продукцію, необхідно розуміти проблеми, з якими сьогодні стикаються фермери, і вирішувати їх не в теорії, а на практиці, просто в полі. Проблеми фермерів — наші проблеми», — заявив він.

Ця однозначна заява демонструє, що в компанії «Суффле Агро Україна» рішуче налаштовані щодо пошуку спільних точок дотику не тільки з потужними сільгоспвиробниками, а й із невеликими фермерськими господарствами. Курс на таку співпрацю з усіма верствами українського агросектору не може не тішити. Адже, як відомо, від взаємовигідної співпраці виграють усі.

© Андрій Яцина, Kurkul.com 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 30° ... + 17°

Вітер

3.2м/с

Опади

0мм

Вологість

63%