День саду BASF у Андрія Багрія — секрети професіоналів

День саду BASF у Андрія Багрія — секрети професіоналів

27 червня 2019 710 0

Аграрії Вінниччини 30 травня мали чудову нагоду ознайомитися з рішеннями для захисту садів та почути рекомендації фахівців компанії BASF із перших вуст. Адже в цей день компанія організувала День саду на базі ТОВ «Обрій», де були представлені інноваційні рішення BASF, які допоможуть фермерам захистити плодові насадження та отримати гарний врожай. Гостинним господарем, який приймав гостей з усієї області, був наш давній знайомий, керівник ТОВ «Обрій» Андрій Багрій.

Читати за темою: Андрій Багрій: Любов до землі має бути взаємною

«Коли виникла ідея провести День саду BASF у нашому господарстві, я, звісно, відгукнувся на це з радістю. Тим більше, що в нас якраз закладені такі демо-ділянки для випробування нового препарату Серкадіс® Плюс, що ефективно бореться з паршею та борошнистою росою. На таких заходах, як сьогодні, ми завжди із задоволенням спілкуємося з фахівцями, колегами, обмінюємося досвідом. Інколи можна почути лише одну фразу, яка, втім, буде настільки корисною, що буде варта 10 відвідин таких заходів», — розповів Андрій Багрій.

Андрій Багрій, керівник ТОВ «Обрій»

Керівник господарства додав, що цьогоріч у квітні-травні на Вінниччині майже щодня дощить, а це надзвичайно сприятливі умови для розвитку різних хвороб, особливо такої складної хвороби, як парша. Тому тематика заходу актуальна, як ніколи.

Інновації на молекулярному рівні

День саду розпочався з презентації, яку провів технічний менеджер по спецкультурах Центральної Європи компанії BASF Разван Бок. Головна тема — фунгіцид Серкадіс® Плюс. Це новий продукт компанії BASF, що вже проходить випробування на вітчизняних демо-ділянках та в садах ТОВ «Обрій» зокрема. Препарат створено для боротьби з паршею та борошнистою росою, а також із не менш важливою загрозою — резистентністю шкодочинних мікроорганізмів до засобів захисту рослин.

За словами Развана Бока, цьогоріч у садах спостерігаються значні спалахи борошнистої роси та парші. Через погодні умови не завжди є можливість вчасно обробити дерева, внести необхідний захист відповідно до запланованих технологій. Водночас сьогодні на ринку є багато препаратів із подібних хімічних груп та класів, тому не слід забувати також про питання резистентності, що може виникнути в процесі виробництва.


Окрім ефективного захисту плодових насаджень, слід подбати, щоб комахам, які відповідають за важливий процес запилення, не завдавали шкоди препарати, що застосовують проти борошнистої роси, парші чи інших хвороб. За словами фахівця BASF, Серкадіс® Плюс був розроблений саме з урахуванням усіх вищезазначених чинників.

«Серкадіс® Плюс є поєднанням інновацій BASF із продуктами, які вже давно присутні на ринку — Дифеноконазолом та Ксеміумом®. Це поєднання народжує абсолютно новий продукт. Як ви знаєте, компанія BASF продає не діючі речовини, а формуляцію, яка дає найбільшу ефективність, забезпечуючи потреби виробництва», — повідомив Разван Бок.

Разван Бок,технічний менеджер по спецкультурах Центральної Європи компанії BASF

Дифеноконазол — добре відома діюча речовина, яка присутня на ринку давно. Володіє в основному лікувальними властивостями подекуди превентивними. Використовують при листкових плямистостях, не тільки на яблунях, а й на інших культурах, а також при парші. А ось що робить Серкадіс® Плюс інноваційним продуктом — так це вміст у ньому Ксеміум®. Ця молекула має сильні превентивні та лікувальні властивості. Завдяки цьому препарат і володіє тривалою дією та набуває властивостей, що дозволяють його застосування в превентивних цілях і лікувальних

Ксеміум® може змінювати свою структуру від ліпофільної до гідрофільної. Потрапивши на листову поверхню, Ксеміум® формує так звані «депо» на листовій поверхні у вигляді кристала. При потраплянні вологи гідрофільні властивості цієї молекули дозволяють вивільняти діючі речовини з кристалів. Водночас листова поверхня вкрита «жирним восковим нальотом», тобто ліпідами. Саме тут вступають у дію ліпофільні властивості цієї молекули. Розчиняючись у воді, вона змінює свою структуру і проникає крізь восковий наліт. Після цього молекула знову змінює структуру, розчиняючись уже в самому листку.

Експерт додав, що це — препарат, який може працювати в складних погодних умовах, зберігаючи ефективність протягом тривалого часу. Це дозволяє при несприятливих погодних умовах пропустити обробку й не хвилюватися, що сад залишився без захисту. Ще однією особливістю Серкадіс® Плюс є профілактична та лікувальна дія від парші й борошнистої роси.

«Ми — не прихильники використання лікувальних методів. Це не можна назвати класичним підходом до захисту. Однак, якщо виникає ситуація, коли потрібно підлікувати листову поверхню, то Серкадіс® Плюс допоможе вам і в цьому», — зазначив Разван Бок.

Окрім новинки, представник BASF також згадав у своїй презентації й добре відомі препарати компанії, що вже встигли себе зарекомендувати на ринку — Делан®, Малахіт®, Регаліс®Плюс та Белліс®.

Краще один раз побачити…

Після детальної презентації учасники побували в саду ТОВ «Обрій», де разом із закордонним експертом оцінили стан дерев та ефективність засобів захисту. Саме на цій ділянці в ТОВ «Обрій» випробували дію Серкадіс® Плюс.


Тут фермери мали чудову нагоду поспілкуватись із закордонним фахівцем BASF та почути відповіді на свої запитання з наочними прикладами.

Регіональний менеджер із продажів BASF у Вінницькій області Віктор Романюк відмітив, що вкрай складні погодні умови, які не давали проводити вчасно обприскування дерев, призвели до значних сплесків парші.

«Система захисту, яку застосували на цій ділянці, включає Серкадіс® Плюс у нормі 1,2 л/га, забезпечує відмінну профілактичну та лікувальну дію, у чому сьогодні могли пересвідчитись усі бажаючі», — додав він.

Віктор Романюк, регіональний менеджер із продажів BASF у Вінницькій області

Після огляду саду гостей заходу запросили на фуршет у величезний намет. У ході обіду фермери жваво обговорювали почуте та ділилися враженнями.

 «Дуже правильно, що захід спрямований на висвітлення конкретної проблеми, яку можна вирішити конкретними засобами захисту рослин. Впевнений, що кожен садівник почув для себе щось корисне. Що стосується Серкадіс® Плюс — це поки що новий препарат, проте я впевнений, що за ним майбутнє. Якщо хочеш експортувати свою продукцію — питання № 1 — її безпечність. Ми не можемо експортувати яблука з садів, де застосовувалися препарати, які вже сьогодні не використовуються в більшості країн Європи та світу. Серкадіс® Плюс, окрім інших переваг, зазначених сьогодні, дає необхідний рівень безпеки вирощеної продукції», — повідомив заступник директора корпорації «Вінниця СадВинПром» Сергій Бойчук.

Сергій Бойчук, заступник директора корпорації «Вінниця СадВинПром»

«Семінар сподобався, організація на рівні. Серкадіс® Плюс — безумовно перспективний препарат, який просто створений для таких складних погодних умов, як цього року. У нас є 60 га під яблунею, грушею та сливою. Думаю, що з наступного року будемо пробувати його застосовувати», — поділився враженнями учасник Дня саду, голова ФГ «Плебанівський сад» Петро Соколовий.

Петро Соколовий, голова ФГ «Плебанівський сад»

Підсумовуючи результати зустрічі, Віктор Романюк зазначив, що на сьогодні основними гравцями на ринку будуть ті господарства, які можуть зберегти інтенсивний захист разом з економічною ефективністю.

«Завдяки таким інноваційним продуктам, як Серкадіс® Плюс, ретельно спланованим технологічним процесам та підвищенню ефективності виробництва можна досягти зменшення витрат разом зі збільшенням врожайності на гектар. Усе це забезпечить високу ефективність та конкурентність вітчизняних виробників як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках», — зазначив Віктор Романюк.


Вінницька область сьогодні є найбільшим виробником яблук в Україні. З кожним роком господарства Вінниччини дедалі більше поряд з інтенсивністю виробництва підвищують якість продукції. Багато господарств уже сертифіковані по міжнародному стандарту Global Gap, що дає можливість експортувати продукцію на зовнішні ринки. Подібні заходи за участі міжнародних експертів та рішення, які тут презентують, створюють додаткову рушійну силу для галузі не лише в регіоні, а й загалом по Україні.

© Андрій Яцина, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою