Солодкий смак інновацій на Днях поля «Cуффле Агро Україна»

Дні поля «Суффле Агро Україна»: залучаючи аграріїв до інновацій

2 липня 2019 934 0

Цьогорічний сезон випробовує аграріїв по повній. Рясні дощі у поєднанні з високою температурою створюють такі умови, коли без правильного підбору сортів та якісного захисту не обійтись. Допомогти аграріям зорієнтуватися у сучасному ринку насіннєвого матеріалу та ЗЗР, проконсультувати стосовно конкретної ситуації на полі та познайомити з новинками — це було метою Днів поля «Суффле Агро Україна», які відбулися у червні 2019 року.


Тут, як то кажуть, не було де яблуку впасти. Скрізь заклопотані фермери й агрономи, яскраві стенди з новинками, компетентні менеджери, готові кожному розповісти про переваги даного продукту чи технології. У такому вирі людей та інформації нам вдалось поспілкуватися з господарем заходу Кзав'є Фюльшироном, генеральним директором «Суффле Агро Україна». Пан Кзав’є має дуже добре враження про вітчизняних фермерів, із якими компанії вдалося налагодити теплі партнерські стосунки. Для комунікації між виробниками та представниками фірми, знайомства з новинками та допомоги в освоєнні нових технологій було створено агрономічну команду компанії.

Кзав'є Фюльширон, генеральний директор «Суффле Агро Україна»

«Спеціалісти агрономічної команди зараз працюють по всій Україні. Я радий, що фермери реально відчувають підтримку Суффле. Знають, що у будь-який момент можуть проконсультуватися з фахівцями. Ця опція є безкоштовною для клієнтів і такі стосунки між виробником та фірмою — велике досягнення», — зауважив Кзав’є Фюльширон.

Керівник компанії поділився найближчими планами. У його намірах долучити і французьких науковців до співпраці з Суффле Агро Україна  українські заклади освіти з метою обміну досвідом та знаннями. Адже найкраща інвестиція — це інвестиція у людей.

Далі поспілкувалися з керіником відділу продажів агропідрозділу «BASF» Україна Андрієм Касьяном. В інтерв’ю він зазначив, що основна мета таких заходів — це демонстрація виробникам процесу того, як теорія перетворюється на практику.

Андрій Касьян, керіник відділу продажів агропідрозділу «BASF» Україна

«Агрономи – найконсервативніші спеціалісти, які в своїй роботі віддають перевагу перевіреним технологіям, що дають стабільні результати, а до новинок відносяться з особливою обережністю. Сьогодні будуть презентовані абсолютно нові продукти компанії BASF, про які агрономи почують вперше, тому наша мета – не лише донести інноваційність нашого портфоліо, а й зосередити особливу увагу на правильному використанні запропонованих технологій», —  зазначив Андрій Касьян.

Щороку компанія BASF витрачає мільярди доларів на розробку нових найменувань та постійно оновлює асортимент. Так, вже на осінь 2019 р. запланована презентація нової лінійки продуктів.


На Дні Поля Суффле Агро Україна аграріям презентували насіннєву лінійку Soufflet Seeds. Відвідувачів знайомив із нею Павло Моторнюк, бренд-менеджер Soufflet Seeds:

«Продукція Soufflet Seeds продається у 12 країнах Європи. В Україні зараз це понад 60 демонстраційних ділянок із кукурудзою та 50 із соняшником. Ми починали з одного гібриду кукурудзи, а зараз вже маємо 7 гібридів, 4 із яких — новинки. Соняшник на українському ринку наразі представлений двома гібридами», — поділився Павло Моторнюк.

Павло Моторнюк, бренд-менеджер Soufflet Seeds

Весь посівний матеріал виготовляється у Європі. Переваги фірми — потужна генетика і постійне тестування. Це дозволило, наприклад,  товарних посівах на Вінниччині отримувати врожайність гібриду кукурудзи Moped по 18 т/га.

Постійно діють дві демонстраційні платформи біля Юрківки Київської області та Денисівки Хмельницької області. Фермер сюди може приїхати на будь-якому етапі вегетації культур, оцінити на власні очі посіви та проконсультуватися з менеджером.


Але компанія допомагає фермерам не лише з посівним матеріалом, але й зі збутом вирощеної продукції. Обговорити це питання вдалося з Сергієм Турбовцем, керівником відділу закупівлі зернових компанії Суффле Агро Україна.

З 2016 року компанія почала пропонувати клієнтам послугу закупівлі зерна. Наразі контрактують пшеницю, кукурудзу, ріпак, сою, соняшник, фуражний ячмінь. Це позитивний момент для клієнтів, коли вони можуть розрахуватися за продукцію врожаєм. Зазвичай фермер на займається страхуванням врожаю та ризиків, намагається збути продукцію відразу після збору та не орієнтується в питаннях ринку зерна. Тут консультація Суффле Агро Україна стає у нагоді.

«Ми проводимо 4 рази на рік засідання Клубу SGA, де обговорюємо ситуацію на ринку зернових, прогнози на врожай, тенденції на вітчизняному та світовому ринках. Наприклад, маржинальність виробництва зернових на 1 га щороку зростає, і надалі така тенденція триматиметься. Бо щороку підвищується вартість засобів виробництва та заробітна плата працівникам фермерського господарства. Такі моменти ми пояснюємо виробникам та надаємо інформацію, щоб вони приймали об’єктивні рішення.

Також пропонуємо невеликим фермерським господарствам укладати форвардні угоди. Раніше такий тип закупівель був доступний лише великим агрохолдингам. Починаємо з невеликих партій, щоб господарства відчули переваги форвардних угод», — розповів Сергій Турбовець.

Продуктивний нетворкінг та знайомство з новинками

На Днях Поля ми зустріли чимало представників бізнесу. Валерія Кушнерчук, аналітик Європейської бізнес асоціації вперше на такому заході. Пані Валерія підтримує такий формат нетворкінгу, коли напряму знайомляться, спілкуються, дискутують представники бізнесу, виробники і бренди. Також вона зазначила, що ЄБА допомагає аграріям обирати правильний вектор та покращувати ведення бізнесу. Україна має колосальний потенціал в агросфері.

Валерія Кушнерчук, аналітик Європейської бізнес асоціації

«Держава повинна принаймні не заважати аграріям. А самі виробники тільки у партнерських бізнесових стосунках мають шанс продемонструвати максимальний результат», — зазначила Валерія Кушнерчук.

Охоче поспілкувався з журналістами й Жан-Поль Прюдом. Він є координатором відділу агрономії компанії Суффле Агро Україна.Тож пан Жаль-Поль знає все і про українські аграрні реалії, і про потенціал наших земель.

«Зміна клімату, яка відбувається в Україні, створює кращі умови для аграрія, ніж у Франції. Зими стають м’якшими. Іноді стає можливим сіяти ячмінь вже наприкінці лютого. Додайте сюди ще й родючі чорноземи, велику кількість дощів, як цього року, і матимете ідеальні умови. Якщо до цього фермер потурбується про хороший посівний матеріал із відмінною генетикою, подбає про технології захисту рослин, то буде у виграші», — зазначає Жан-Поль Прюдом.

Жан-Поль Прюдом, координатор відділу агрономії компанії Суффле Агро Україна

Стосовно подорожчання якісного посівного матеріалу експерт відповідає, що краще вкластися у насіння з хорошою генетичною стійкістю до хвороб, щоб потім зекономити на фунгіцидах та інших ЗЗР. Зерно, яке буде чисте від хімічних засобів, легше потім продати на експорт за вищою ціною.

Враження аграріїв

Вдалося поспілкуватися і з виробниками, щоб дізнатися про їхнє враження від заходу та співпраці з брендами «Суффле» та BASF.

Олександр Затишний, директор ТОВ «Агрофірма-Надія», розповів, що із BASF

співпрацює з 2016 року. Відтоді спробували різні умови придбання посівного матеріалу та ЗЗР: від кредитних до форвардних. Зараз у них купують насіннєвий матеріал, фунгіциди й гербіциди. Інших компаній також не цураються.

Олександр Затишний, директор ТОВ «Агрофірма-Надія»

«Компанію Суффле Агро Україна можна назвати нашими друзями. Ми почали співпрацю у 2016 р. Звернулись до Суффле із запізненням, у квітні. Більшість фермерів-сусідів на той час вже провели посів, а нас тоді цікавила можливість придбання посівного матеріалу і ЗЗР. Працівники Суффле нас проконсультували, запропонували цікаві умови для закупівель. З того часу так і йдемо в ногу з брендом», — розповів Олександр Затишний. 

Фермер також поділився враженнями про цьогорічну посівну кампанію. Дощі суттєво ускладнювали умови й доводилось дуже швидко виконувати всі роботи.

Віталій Гливенко, головний агроном ТОВ «Єдність» співпрацює з BASF. У господарстві використовують препарати Піктор® для соняшнику, регулятор росту Терпал® для зернових, фунгіцид Абакус®. Дні Поля Суффле Агро Україна  пан Віталій старається відвідувати регулярно, бо тут є можливість познайомитись із новинками та перейняти передовий світовий досвід.

Віталій Гливенко, головний агроном ТОВ «Єдність»

Поділився пан Віталій і враженнями про Суффле.

«Із цим брендом співпрацюємо 6 років. Починали із ЗЗР, зараз вже маємо повний комплект: посівний матеріал та ЗЗР. Розраховуємось в кінці сезону. І це для нас як для виробника дуже зручно.

Зі збутом вирощеної продукції, а це озимий ріпак, озима пшениця, ярий ячмінь, пивоварний ячмінь, проблем немає, реалізовуємо також через Суффле Агро Україна», — зазначив Віталій Гливенко.


Навіть після завершення офіційної частини учасники заходу не поспішали розходитись. Заводили нові ділові знайомства, укладали вигідні угоди, знаходили партнерів, збагачували теоретичні знання практикою. Все задля того, щоб отримувати стабільні врожаї та якісну продукцію. А Суффле Агро Україна та BASF цьому посприяють.

© Катерина Капустіна, Марина Солонар, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою