Організатори та участники Форуму для керівників фермерських господарств

Французькі інновації українським виробникам

5 листопада 2019 1554 0

Восени у фермерів гаряча пора: дати раду вирощеному врожаю та провести посівну на наступний сезон. Саме в такий час у пригоді став Форум для керівників фермерських господарств, проведений компанією «Суффле Агро Україна» 2 жовтня поблизу Вінниці та 22 жовтня біля Дніпра. Кзав'є Фюльшірон, генеральний директор «Суффле Агро Україна», відмітив, що форуми необхідно проводити, аби допомогти фермерам визначитися з оптимальним вибором посівного матеріалу, добрив та ЗЗР.

«Аграрії інтенсивно працюють на землі, багато вносять агрохімії. Це стає ніби залежністю: вносять багато, аби отримати врожай, а наступного року потрібно ще більше, бо біологічна активність ґрунту падає. Компанія Суффле Агро Україна на подібних форумах, знайомить із гібридами, які варто посіяти, надає агрономічний супровід, рекомендує ЗЗР та мікродобрива, для отримання високого врожаю у таких складних умовах і зберегти родючість ґрунту», — пояснив експерт.

Кзав'є Фюльшірон, генеральний директор «Суффле Агро Україна»

Виробників потрібно збирати перед початком нового сезону. У цьому впевнений продукт-менеджер з напрямку Soufflet Seeds Павло Моторнюк.

«В період зимових чи ранніх весняних семінарів буває запізно: люди вже витратились і купили посівний матеріал. Тому експерименти відкладаються виробниками ще на рік. А зараз фермери можуть оцінити гібриди на полях, та оцінити їх потенціал, а також поспілкуватись з агрономами по нашим продуктам», — підмітив доповідач.

Читати за темою: Максимальне зближення: репортаж із семінарів Суффле Агро Україна.

Павло Моторнюк, продукт-менеджер з напрямку SouffletSeeds

Оскільки компанія Суффле надає послуги виробникам (від продажу посівного матеріалу і ЗЗР до закупівлі вирощеного зерна), то програма заходу була всесторонньою: від аналітики ринку до порад з обробітку ґрунту.

Читати за темою: «Дні поля «Суффле Агро Україна»: залучаючи аграріїв до інновацій».

Чи буде рости ціна на пшеницю?

Швидкі темпи експорту пшениці, якої вже відправлено понад 8 млн т, провокують повільне зростання закупівельної ціни на зерно. Такими даними поділився Олексій Єрьомін, представник департаменту з розвитку бізнесу компанії Agritel.

«Однак, високої ціни цього сезону не варто очікувати. Аби втримати рентабельність культури, варто освоювати нові ринки. Наприклад, африканський континент. Цього року Марокко закуповує понад 5 млн т української пшениці», — повідомив Олексій Єрьомін.

Олексій Єрьомін, представник департаменту з розвитку бізнесу компанії Agritel

Також він додав, що наразі зберігається значна конкуренція для України з боку 8 світових виробників пшениці.

«Проблема в тому, що пшениця вродила не лише у нас. Цього року ми зібрали 28.2 млн т. Але високі врожаї мають головні конкуренти України — Франція та Росія. Взимку, коли європейська пшениця продається, головним конкурентом стане Аргентина. На жаль, окрім низької ціни на пшеницю, ми не можемо більш нічого запропонувати іноземним покупцям. Ні високої якості сировини, ні послуг логістики», — прокоментував фахівець.

Високий врожай пшениці отримали всупереч погодним умовам весни 2019 року. Спостереженнями за змінами клімату та порадами щодо обробітку ґрунту з присутніми поділився Микола Матвійчук, керівник агрономічного відділу «Суффле Агро Україна».

Микола Матвійчук, керівник агрономічного відділу «Суффле Агро Україна».

«Під час травневих злив у деяких місцевостях за добу випала тримісячна норма опадів. Така надмірна вологість застала пшеницю у фазі виходу в трубку, а ячмінь — на початку кущення. На полях спостерігалась водна ерозія, розмивало чи затоплювало посіви. Це призвело до затягування термінів посіву пізніх культур, надмірного кущення пшениці й недостатнього кущення ячменю», — повідомив експерт

До злив додалися суховії у червні-липні, пилові бурі. Все це стало випробуванням для виробників. Тому в таких несприятливих умовах експерт радить вибудовувати економічну стратегію господарства на мінімізацію ризиків. Скажімо, для збереження вологи потрібно:

  • зменшувати обробіток ґрунту
  • використовувати сидеральну систему
  • слідкувати за постійним покриттям ґрунту

«З кожним роком затратна частина для виробництва сільськогосподарської продукції збільшується, і дана тенденція буде продовжуватися. А тому фермерам буде все важче і важче, утримувати рентабельність на необхідному рівні для подальшого розвитку. На нашу думку, один з шляхів для збереження високого рівня рентабельності — це використання такого інструменту, як форвардні контракти. Донедавна даний інструмент був доступний тільки для великих сільгоспвиробників, але наразі компанія «Суффле Агро Україна», одна з небагатьох компаній, що надає таку можливість малим та середнім фермерським господарствам і навчає фермерів використовувати даний механізм», — зазначив фахівець.

Сергій Турбовець, керівник відділу закупівлі зернових та олійних культур компанії

Поповнення в портфоліо Суффле

Продукція Soufflet Seeds представлена в Україні 6 гібридами кукурудзи, 2 гібридами соняшнику й одним гібридом класичного озимого ріпаку. І в планах постійно розширювати асортимент. Так, продукт менеджер з напрямку Павло Моторнюк познайомив аграріїв центрального та східного регіону з двома новинками — гібридами кукурудзи Hotspot ФАО 340 i Filae ФАО 350. Вони характеризуються високою продуктивністю, пластичністю до погодних умов, а також мають стійкість проти сажкових захворювань.

Стенд компанії «Суффле Агро Україна»

Гібриди випробовували в умовах України два сезони в господарствах різних кліматичних зон (від Дніпропетровської до Львівської області).

«Фермери, що посіяли Hotspot ФАО 340 i Filae ФАО 350, відмічають інтенсивну вологовіддачу та високий рівень урожаю. Щодо врожайності, то по Дніпропетровській області маємо показник 13-16 т/га, Житомирщина — 11 т/га, Вінниччина — 9-11 т/га, залежно від гібриду та зони вирощування», — розповів експерт.

Про захист від хвороб, бур’янів та шкідників подбає лінійка власних Засобів Захисту Рослин — GUARDTEQ і прилипачів ADTEQ. Менеджер з розвитку продукту Олександр Вахняк коротко розповів про два гербіциди (на кукурудзу та сою), два фунгіциди (на основі азоксистробіну та тебуконазолу), інсектицид. І найголовніше, поділився планами по розширенню портфоліо на наступні роки.

Микола Матвійчук та Олександр Ходак

Також Олександр Вахняк рекомендував придивитися до прилипачів із серії ADTEQ. Лінійка, яких також розширюється на наступний рік до трьох продуктів. На сьогодні в наявності унікальні багатофункціональні продукти.

«Продукт pHAD діє одночасно як прилипач і регулятор кислотності. Володіє унікальними властивостями «бомбардування краплини» робочого розчину, розповсюдження на рослинній масі, допомагає проникненню діючих речовин в рослину, продовжує «життя краплі» робочого розчину та зволоження рослинної поверхні, а також виступає в якості регулятора кислотності та пом’якшення жорсткості води для приготування робочого розчину.  І все це за незначні витрати на 1 га.

Інший OilAD Plus, двокомпонентний, де рослинної олії 60%, та 40% — спиртових похідних. Він не тільки розповсюджує краплину робочого розчину по листочку, допомагаючи їй прилипнути до рослини, а ще й розчиняє восковий наліт на бур’янах. Продукт цікавий і тільки весною з’явився в Україні. Хоча в Європі ринок олійних прилипачів добре відомий фермерам», — пояснив фахівець.

Олександр Вахняк, менеджер з розвитку продукту

Недоотримання мікро-, макроелементів може призвести до зниження врожайності на 50-70%, розповів присутнім Віктор Вархоляк, продукт-менеджер компанії «Суффле Агро Україна». Пройшли ті часи, коли отримували пшениці 3-4 т/га і були щасливі. Зараз потрібна вища врожайність, щоб утримувати рентабельність. І мікродобрива тут стануть в нагоді. Головне знати, що, коли, де і як використовувати.

«Фермер бачить, що жовтіє пшениця, агроном радить внести азот. Внесли азотне добриво з нормою 100 кг/га, а ситуація стала ще гіршою. В чому справа? Секрет в тому, що рослині бракувало сірки, а не азоту. При дефіциті азоту жовтіє старий листок, при браку сірки — молодий, який тільки почав розпускатися.  Для нормального росту і розвитку культур необхідне співвідношення азоту до сірки як 1:7. Якщо не знати цих нюансів, то легко загубити посів», — акцентує експерт.

Віктор Вархоляк, продукт-менеджер компанії «Суффле Агро Україна»

Ходак Олександр Миколайович, директор ТОВ «Лебедине» користується засобами захисту рослин компанії «Суффле Агро Україна» та агрономічним супроводом  вже 2 роки. Аграрій не пропускає жодного заходу, організованого компанією.

«Всі питання по добривах чи посівному матеріалу вирішуємо разом з «Суффле Агро Україна» в оперативному порядку. Їх менеджери приїдуть до мене, все розкажуть та підкажуть. Я вже з ними 2 роки і нарікань немає», — коментує аграрій.

Ходак Олександр, директор ТОВ «Лебедине»

Аграрні розписки та мобільні додатки — вихід для фермера

Коли виникає потреба забезпечити себе оборотними коштами, при цьому не обтяжуючи заставами наявне майно, тоді в своїй діяльності можна використовувати такий фінансовий інструмент як аграрна розписка. Наталія Мініч, керівник підвідділу розрахунків з покупцями, розповіла, що лише у поточному році станом на кінець червня в Україні було укладено 1500 аграрних розписок.

«Ми працюємо з цим інструментом вже другий рік, особливо активно він розвинувся в минулому році. Чому аграрна розписка зручна виробнику? В першу чергу, ви отримуєте швидше оформлення кредитування, ніж при традиційному кредитуванні в банку», — наголосила спікерка.

Наталья Мініч, керівник підвідділу розрахунків з покупцями

Аби навіть в полі бути в курсі цін на зернові, орієнтуватися в даних котирувань на світових ринках, мати точний прогноз погоди аграрію достатньо завантажити безкоштовний мобільний додаток FARMi. З можливостями додатку фермерів познайомила, хост медіа-менеджер компанії «Суффле Агро Україна» Тетяна Макарик.

«Перевага продукту — наявність аккаунту фермера, через який аграрій зможе прозоро і відкрито переглядати контракти на продаж зерна в нашій компанії, закупівлю засобів захисту рослин, мінеральних добрив, насіння. Також буде доступна карта з мережею всіх елеваторів, складів, місць збережень, де буде графік роботи, з контактами», — пояснила експертка.

Тетяна Макарик, хост медіа-менеджер компанії Суффле Агро Україна

Від інших додатків для аграріїв FARMi відрізняється доступністю та прозорістю. Наприклад, інформацію зі світових ринків зерна не отримаєш просто так безкоштовно. А з додатком FARMi фермери отримують вільний доступ до таких даних. Точна дата виходу додатку на ринок наразі буде відома на початку 2020 року, так як проект перебуває на завершальній стадії розробки.

Після останнього виступу аграрії могли поспілкуватися між собою, дізнатися нюанси новинок та акцій. Особливо активно з доповідачами спілкувався Іван Любарський, директор СФГ «Калина». Фермерує більше 10 років і завжди намагається відвідувати такі заходи. Пояснює, що на форумах та днях поля, організованих компанією «Суффле Агро Україна», постійно чує щось нове і корисне для себе.

«Ніби й портфоліо вже все їхнє знаю, і працюю з ними 10 років, але постійно компанії вдається мене дивувати. Особливо виручає агрономічний супровід. Сьогодні було цікаво послухати про новинки гібридів кукурудзи та рекомендації з обробітку полів», — ділиться враженнями фермер.

Іван Люборський, керівник СФГ «Калина»

Олексій Моголівець, директор ТОВ «Могол Агро» відмітив, що на такі форуми компанії «Суффле Агро Україна» об’єднують аграріїв.

«Такі заходи однозначно бадьорять і мотивують експериментувати, рухатись далі. За ці 3 години можеш почути 2-3 слова, які перевернуть концепцію твоєї поведінки та роботи назавжди. Бо не тільки подивишся на екрані презентації, але і можеш запитати експерта про продукт, обговорити його з колегами: добрива та ЗЗР, в  яких нормах вносив і що вийшло», — підкреслює фермер.

Олексій Моголівець, керівник ТОВ «Могол Агро»

Ще довго не вщухали розмови з експертамита дискусії між аграріями. Тож можемо зробити висновок: тематика форумів є особливо важливою в даний період, зібравши в одному місті виробників та експертів компанії. Сподіваємось, що й надалі у компанії буде можливість надавати широкий спектр агрономічних послуг як досвідченим виробникам, так і новачкам аграрної справи.

© Марина Солонар, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою