Усі гібриди KWS є класичними середніми за висотою. Така тенденція прийшла на зміну високих та дуже високих гібридів ріпаку в минулому, незалежно від селекції.
Сучасні гібриди ріпаку мають галузистий тип, тобто формують бічні пагони на висоті близько 50 см. У таких гібридів основна маса стручків знаходиться не на головному пагоні, як це було раніше, а розподілена по всіх утворених пагонах. Ця особливість дозволяє стручкам рівномірно дозрівати.
Нині агрокліматичні умови в Україні все більше вимагають від фермерів обирати посухостійкі гібриди ріпаку. У зонах недостатнього зволоження добре себе покажуть гібриди ГОРДОН КВС, ФАКТОР КВС, УМБЕРТО КВС та КВС КИРИЛ КЛ.
Трохи меншу посухостійкість мають гібриди ГИБРІРОК, АЛЬВАРО КВС, МАРК КВС та СЕВЕРІНО КВС, але їх цілком можна вирощувати у південних регіонах.
А якщо говорити про ґрунтові умови, то кращу врожайність на піщаних та бідних ґрунтах показують АЛЬВАРО КВС та ФАКТОР КВС. Вони є більш пластичними порівняно з іншими продуктами.
Читати за темою: 10 секретів вирощування ріпаку від КВС-УКРАЇНА
Усі гібриди селекції KWS мають помірний або швидкий розвиток восени. За умови надранніх строків сівби може знадобитися додаткове внесення регулятора росту.
Найбільш повільний розвиток восени мають гібриди АЛЬВАРО КВС, ГОРДОН КВС та СЕВЕРІНО КВС.
Дещо швидше розвиватиметься ріпак МАРК КВС, ФАКТОРКВС, УМБЕРТО КВС та КВС КИРИЛ КЛ.
Найбільш швидким у рості буде ГИБРІРОК. Тож, за умови надпізніх строків сівби, найкраще обирати цей гібрид, адже він встигне сформувати необхідну кількість листків до входження в зиму.
Будь-які гібриди ріпаку добре реагують на високотехнологічні умови. Але є гібриди інтенсивного типу, які показують високий потенціал врожайності саме за умови високотехнологічного вирощування. До таких продуктів можна віднести ГИБРІРОК, МАРК КВС, ГОРДОН КВС, СЕВЕРІНО КВС та УМБЕРТО КВС.
Для всіх гібридів KWS рекомендована однакова норма висіву: за умови оптимального строку сівби вона має становити 500 тис. нас./га.
Збільшення норми висіву зменшує потенціал гілкування. Усі гібриди компанії KWS мають високу компенсаційну здатність і, відповідно, добре гілкуються. Фермерам варто пам’ятати, що кількість гілок та стручків на рослинах залежить саме від густоти посіву.
Читати також: Ігор Романов: Чому насіння в Україні має дешевшати
Гібриди KWS показують високу зимостійкість. Як і будь-які інші гібриди чи сорти ріпаку, вони повністю зупиняють вегетацію при середньодобовій температурі +2 °C.
Цьогоріч в Україні багато посівів було пошкоджено ранніми весняними приморозками, але на даний момент до компанії «КВС-УКРАЇНА» ніхто з аграріїв не звертався зі скаргами щодо якості продуктів. Протягом останніх років вимерзання посівів також не фіксували.
Найбільшу зимостійкість мають гібриди АЛЬВАРО КВС, МАРК КВС та ФАКТОР КВС.
Найшвидше відновлюють вегетацію навесні гібриди ГИБРІРОК, ГОРДОН КВС та КВС КИРИЛ КЛ. Дещо повільніше росте ріпак АЛЬВАРО КВС, МАРК КВС, ФАКТОР КВС, СЕВЕРІНО КВС та УМБЕРТО КВС.
Усі гібриди мають високу компенсаційну здатність, швидко відновлюють кількість втрачених листків та добре гілкуються.
Усі нові гібриди озимого ріпаку KWS — АЛЬВАРО КВС, МАРК КВС, ГОРДОН КВС, ФАКТОР КВС, СЕВЕРІНО КВС та КВС КИРИЛ КЛ — мають підвищену стійкість до фомозу (6-7 балів за 9-бальною шкалою) завдяки гену RLM7.
Ще вищу стійкість до фомозу (8 із 9 балів) має УМБЕРТО КВС, бо має вже два гени стійкості — RLM7 та RLM3.
Щодо хвороб, які зараз стають актуальними в Україні, то це біла плямистість та вертицильоз. До білої плямистості вищу стійкість мають АЛЬВАРО КВС та КВС КИРИЛ КЛ. До вертицильозу — МАРК КВС, ФАКТОР КВС, СЕВЕРІНО КВС та УЬБЕРТО КВС.
Гібриди КВС є середньоранніми (305-310 днів).
Різниця між дозріванням ріпаку ГИБРІРОК та, наприклад, СЕВЕРІНО КВС більше залежить від погодних умов та становить близько 4 днів.
Оцінка дозрівання за 9-бальною шкалою для кожного гібриду (1 — ранній, 9 — пізній).
Усі нові гібриди KWS мають підвищену стійкість до розтріскування стручків.
Найбільш стійкі до осипання гібриди — АЛЬВАРО КВС, МАРК КВС, ГОРДОН КВС, УМБЕРТО КВС та КВС КИРИЛ КЛ (8 із 9 балів за шкалою стійкості).
© Катя Капустіна, 2020 р. Kurkul.com
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.