Прокачати технологію вирощування ріпаку ― секрети розкривають експерти

Прокачати технологію вирощування ріпаку ― секрети розкривають експерти

2 липня 2020 687 0

Ріпак залишається однією з найбільш рентабельних культур в Україні вже багато років, адже висока маржа стимулює фермерів до нарощування виробництва цієї олійної культури. Однак, слід зазначити, що домогтися високої врожайності ріпаку без високопродуктивних сортів і гібридів неможливо. Крім того, для досягнення гарного результату, необхідно дотримуватись технології його вирощування. 

Тож, компанія «КВС-УКРАЇНА» створила проєкт «РАПСОДІЯ», в якому експерти Антон Штадлер (NU Agrar) та Олександра Кірічек («КВС-УКРАЇНА») розповіли про всі особливості технології вирощування ріпаку та гібриди, які полегшать отримання гарного врожаю. Пропонуємо згадати всі випуски та переконатись, що ріпак — це високомаржинальна та перспективна культура для вирощування, що варта вашої уваги.

Внесення регуляторів росту

У першому випуску експерти розповіли, що для запобігання виляганню, стимулювання гілкування, та синхронізації цвітіння рослин, необхідно вносити регулятори росту. Про те, на якій фазі розвитку необхідно вносити рістрегулятори та як розрахувати норму їх внесення для окремих гібридів, дивіться у відео.

Хімічний захист ріпаку

Хімічний захист рослин є однією з найважливіших операцій у полі. Про те, коли та як часто слід вносити той чи інший препарат, вибір яких гібридів дозволить знизити шкодочинну дію таких хвороб, як, наприклад, фомоз, та як керувати архітектурою посівів для отримання максимальної врожайності дізнайтеся у другому випуску проєкту.

Читати за темою: 10 секретів вирощування ріпаку від КВС-УКРАЇНА

Ріпак і сівозміна 

Дотримання сівозміни при вирощуванні ріпаку важливо не лише для збереження оптимального фітосанітарного стану ґрунту. Тож, як завдяки правильній сівозміні отримати більшу врожайність, які умови можуть спричинити підвищений тиск шкідників на цю культуру та на скільки років слід робити перерви у вирощуванні культури, експерти розповіли у третьому випуску.

Обробіток ґрунту 

Для ріпаку обробіток ґрунту відіграє надважливу роль, адже його ріст на 40% відбувається восени. Оскільки ріпак має стрижневу кореневу систему, необхідно щоб вона формувалась без перешкод. У четвертому відео було надано рекомендації щодо базових агротехнологічних операцій та вибору обладнання для підготовки ґрунту. 

Збереження вологи в ґрунті

Поряд з іншими агротехнічними заходами, важливим завданням є забезпечення рослин вологою під час сівби та появи сходів. Так, отримати необхідну кількість вологи можна завдяки правильному обробітку ґрунту. Які ще заходи впливають на краще забезпечення рослин вологою та який вплив на це має структура ґрунту — експерт розповідає у п'ятому випуску.

Живлення ріпаку

Загальновідомо, що ріпак характеризується своєю високою потребою в азоті. Проте важливими для росту рослин є також сірка, бор та фосфор, нестача яких може завадити отримати гарний результат у полі та зробити ріпак більш вразливим до хвороб. Як цього уникнути — дивіться в шостому випуску проєкту. 

Роль селекції у врожайності гібридного ріпаку

За поточних кліматичних умов, гібриди рапсу повинні мати толерантність до стресу і посухи. У сьомому випуску проєкту, експерт розповів, що компанія KWS має такі посухостійкі гібриди, такі як ГОРДОН КВС, ФАКТОР КВС, СЕВЕРІНО КВС та УМБЕРТО КВС, які дуже добре контролюють баланс вологи та мають високу ефективність її використання. Також при перегляді відео ви можете дізнатись, які саме гібриди варто обрати в залежності від терміну сівби та які характеристики впливають на їх врожайність.

Внесення добрив на ріпак 

Кожного фермера цікавить питання як покращити засвоєння та ефективність поживних речовин для ріпаку. Плануючи внесення добрив та обираючи їх вид, потрібно обов’язково враховувати ряд показників, таких як, наприклад, наявність вологи та pH ґрунту. Про це та не тільки експерт розповів у восьмому випуску проєкту.

Особливості посіву гібридного ріпаку

Щоб отримати гарні сходи ріпаку, обираючи дату та спосіб сівби, слід правильно коригувати норму висіву. Як у цьому допомагає вибір відповідного гібриду, такого як  ГОРДОН КВС та ФАКТОР КВС, а також як ширина міжряддя корелюється із датою посіву та чому точний висів для ріпаку стає все більш популярним — дізнавайтесь у дев'ятому випуску проєкту.

Точне землеробство vs ріпак

З появою новітніх технологій фермери отримали можливість покращити своє землеробство, використовуючи певні інструменти. Однак, на практиці часто можна побачити, що зверхній погляд веде до неправильних тлумачень сільгоспвиробників. Наприклад, не всі розуміють, чому за таких високотехнологічних технологій посіву та обробки все одно немає високої урожайності гібридів ріпаку. Тож, про головні помилки аграріїв при використанні точного землеробства та шляхи їх уникнення — дивіться у десятому випуску проєкту.

© Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus