Як обрати трактор для саду?

Як обрати трактор для саду?

29 вересня 2020 1773 0

Садові трактори покликані значно полегшити роботу фермера у виробництві плодово-ягідної продукції чи на будь-якій іншій ділянці роботи. Така техніка широко застосовується в сільському і присадибному господарстві та навіть на будівництві, при навантажувальних та транспортних роботах.

Ці, здавалось би, невеликі трактори універсальні й багатофункціональні завдяки різноманіттю навісного обладнання. Але про що треба знати фермеру, який планує купити садовий трактор для свого господарства? Kurkul.com розкаже все про садові трактори разом із компанією LANDINI.

Садовий трактор: яке призначення і можливості?

Трактор для саду — це зазвичай невелика машина, яка призначена для проведення базових агротехнологічних операцій у саду і завдяки різноманітному навісному обладнанню здатна виконувати багато типів  сільськогосподарських робіт, наприклад: оранка ґрунту, культивація й боронування, посадка й збирання різних культур, обробка міжрядь, внесення добрив, покіс, підмітання вулиць, збирання снігу, перевезення вантажів абощо.

Трактор LANDINI

Серед специфічних операцій, які можуть виконувати садові трактори, — обприскування, робота з косаркою, фрезою, дискування, а також транспортні роботи і робота з фронтальним навантажувачем.

Які бувають типи садових тракторів?

На ринку сільгосптехніки прийнято виділяти два основні типи тракторів, призначених для робіт у саду: райдери та міні-трактори.

Райдер — невеликий і малопотужний трактор із сидінням для користувача. Має хорошу прохідність, маневреність. Така техніка є досить простою в управлінні й обслуговуванні (регулярне миття і заміна масла). Двигун у райдерах розміщений позаду під сидінням водія, що забезпечує стійкість. Підійде для обробки порівняно невеликих ділянок і важкодоступних місць.

Агрегатується з різним навісним обладнанням і може бути призначений для стрижки газонів, заготівлі сіна, підживлення кущів і дерев.

Трактори LANDINI на Agritechnica 2017

Міні-трактор (садовий) — порівняно великий і потужний трактор. Має зазвичай кабіну для водія та використовується з великим різноманіттям додаткового навісного та причіпного обладнання. Обслуговування міні-трактора потребує залучення інженерів сервісного центру. Ідеально підійде для обробки значних площ і виконання великого обсягу робіт.

Призначений для широкого спектру завдань: внесення добрив, культивація й оранка ґрунту, прибирання трави і снігу, заготівля сіна, навантаження.

Відповідно до типу двигуна також виділяють такі типи тракторів:

  • Електричний — порівняно дешевий, легкий, малошумний, простий в експлуатації (не потрібно міняти масло). Однак подібний двигун має малу потужність і вимагає частої підзарядки акумулятора. Електромотор є найчастіше в легких тракторах.
  • Бензиновий — потужний (10-35 к. с.), але вимагає заміни масла, чищення фільтрів і свічок. За рівнем шуму цей двигун знаходиться посередині між електричним і дизельним мотором. Бензиновим двигуном оснащуються багато райдерів і міні-тракторів.
  • Дизельний — за потужністю не поступається бензиновому мотору, але вигідно відрізняється від нього більш тривалим терміном служби й економністю (дизельне пальне дешевше від бензину та й витрата пального у подібного двигуна менша). Однак має високий рівень шуму, є складнішим у ремонті та іноді  проблемно запускається у холодну пору року.

Усі садові машини можуть мати як ручну, так і автоматичну коробку передач. 

Яка потужність садових тракторів зазвичай необхідна в українських господарствах для різних задач?

Серед садових тракторів є машини малої, середньої і високої потужності. 

Малосильний трактор. Має потужність до 5 кВт і 6,7-6,8 к. с. Підійде для невеликого обсягу робіт на ділянці до 1 га. Міні-трактор відрізняється підвищеною мобільністю і прохідністю. 

Середні трактори мають силову установку на 13 кВт, що дорівнює 17,7-17,8 к. с.

Машина такого типу оснащена різним навісним обладнанням і призначена практично для будь-яких робіт на ділянці. 

Трактори для саду з високою потужністю — понад 18 к. с. — застосовуються для роботи на ділянках площею понад 10 га. 

За словами експертів італійської компанії LANDINI, для роботи в саду здебільшого достатньо трактора потужністю до 50 к. с. Більша потужність вже потрібна для специфічних умов виробництва певного господарства.

Чим відрізняються садові трактори від типових малопотужних тракторів, наприклад, МТЗ 82, поширених у багатьох агрофірмах? 

Садові трактори відрізняються від звичайних малопотужних моделей насамперед компактними габаритами та маневреністю. Також для садової техніки характерна продуктивність гідросистем, герметичність кабіни, низький центр ваги. 

Які особливості тракторів кожної серії LANDINI?

Лінійка тракторів LANDINI представлена кількома базовими серіями, які можуть задовольнити потреби будь-якого клієнта: 2 SERIES, Rex F/GE/GT та Rex S/V.

Трактори 2 SERIES — це три моделі компактних тракторів із рестайлінговим дизайном і ергономічно вдосконаленими елементами управління. Це нащадки популярної та відомої українським власникам серії MISTRAL. Ідеально підходять для використання в умовах обмеженого простору, таких як виноградники, фруктові сади, теплиці, та для догляду за зеленими насадженнями при муніципалітетах. Дизайн кабіни з пониженим рівнем шуму і новою системою кондиціонування та відношення ваги до потужності у 29 кг/к.с. робить цей трактор унікальним у своєму класі. 

Моделі серії оснащені 4-циліндровими японськими двигунами Yanmar, трансмісією з ходозменшувачем, електрогідравлічним реверсом та передньою триточковою навісною системою.

Трактори серії Rex мають новий дизайн даху кабіни, рестайлінг капота з інтегрованими в нього фарами та повну реконструкцію в кабіні, де нове більш ергономічне розташування елементів управління забезпечує максимальну зручність оператору. 

Трактори цієї серії мають вдосконалене зчеплення ВВП, більш точне регулювання гідропідйомника та нові функції гідравліки, що підкреслюють еволюцію тракторів. 

Серія Rex доступна у версіях із кабіною та без неї. Зменшений радіус розвороту підвищує ефективність та продуктивність при роботі в обмеженому просторі. 

Серія випускається в трьох моделях, розроблених для конкретних операцій: 

  • F — модель ідеально підходить для невеликих садів;
  • GE — модель ідеально підходить для роботи на середніх насадженнях;
  • GT — модель ідеально підходить для використання у стандартних садах та у відкритому полі. 

Машини серії Rex також оснащені новими 3- і 4-циліндровими турбованими з інтеркулером двигунами Perkins із нормою викидів Євро 2 або Євро 3.

Трактори серії Rex S/V розроблені виключно для виноградарства та садівництва. Версія V розроблена спеціально для виноградників, версія S — для вузьких міжрядь у садах.

Обидві версії мають надзвичайно компактні розміри, а у версії без кабіни — дугу безпеки, яка складається для максимальної маневреності в умовах обмеженого простору. Кут повороту 55° і система гальмування всіх чотирьох коліс роблять трактори Rex S/V легкими в управлінні.

Трактори обладнані 4-циліндровими турбованими двигунами Perkins TIER 3 потужністю 83 к. с. Трансмісія до 32 передач вперед + 16 передач назад із ходозменшувачем та реверсом, а вантажопідйомність гідропідйомника — до 2600 кг. Також трактор має зручну герметичну кабіну з можливістю встановлення вугільних фільтрів.

Які відмінності у кількості швидкостей, кількості точок живлення навісного обладнання, розміщенні й кількості ВВП?

Кожна модель із будь-якої серії садових тракторів має різні варіанти комплектації. Виробники зазвичай можуть пропонувати різні варіанти щодо кількості пар гідровиходів, наявності передньої навіски з ВВП, різних варіантів КПП для оптимальної роботи фермера з наявним обладнанням.

Так, наприклад, дилери LANDINI, розуміючи потреби українських фермерів, найчастіше замовляють оптимальну комплектацію по ціні та необхідному набору задіяних у роботі опцій.

Скільки пального на кінську силу в годину використовують трактори LANDINI?

На витрату пального впливає дуже багато факторів, у тому числі якість самого пального, повітря, поверхня, на якій рухається трактор, навісне/причіпне обладнання тощо.

Як приклад, трактор LANDINI 2-050, агрегатований із комп’ютеризованим садовим вентиляторним обприскувачем, витрачає лише 0,9 л на гектар.

Яка максимальна вага причепа і швидкість дозволена для тракторів LANDINI при транспортуванні вантажів?

Трактори LANDINI мають посилені зчіпні пристрої, якісні гальма та достатню власну вагу. Стандартом є допустима вага причепа, що у 2 рази перевищує вагу трактора. Більша вага потребує вже додаткового підключення гальм причепа. Транспортна швидкість обмежується 30-40 км/год та здоровим глуздом механізатора.

Із яким обладнанням можна агрегатувати трактори LANDINI?

Асортимент навісного та причіпного обладнання, з яким працюють трактори цього італійського бренду, дуже великий: косарки, фрези, обприскувачі, культиватори, дискові борони тощо. Це все можна також замовити в офіційного дистриб’ютора.

Скільки садових тракторів LANDINI вже працюють у господарствах України?

Нині в Україні було продано більше 100 тракторів цього класу. Деякі клієнти, розширюючись, брали додаткові одиниці техніки. Окрім цього, у фермерів завжди є можливість придбати б/в  трактори цього бренду.

Хто в Україні найчастіше купує трактори для саду LANDINI?

Клієнти компанії — це переважно садівники, які працюють на площах від 100 га. Також є і клієнти, які беруть таку техніку для ферм, конюшень, роботи на газонах.

Де працюють сервісні центри LANDINI в Україні?

Сервісні центри є у містах: Київ, Харків, Дніпро, Черкаси, Вінниця, Рівне, Львів, Біла Церква, Умань, Кропивницький та Суми.

Як швидко сервісники можуть обслужити чи відремонтувати техніку?

Заявки на ремонт приймаються день-у-день та обробляються протягом одного дня. Сервісна служба LANDINI планує роботу так, що термінові виклики є першочерговими, незважаючи на географію розташування техніки.

© Катя Капустіна, Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus