Інновації у тваринництві ― хто переміг на Innovation Award EuroTier 2021?

10 грудня 2020 644 0

Переклад

EuroTier — провідна світова виставка для спеціалістів тваринництва, що зарекомендувала себе, як важлива платформа для презентації інновацій. Кожні два роки з нагоди EuroTier присуджується премія з інновацій у тваринництві. Незалежна експертна комісія, підібрана DLG (Німецьке сільськогосподарське товариство), визначає переможців конкурсу інновацій із загального числа учасників. Цього року підтвердили 81 нововведення з усіх предметних областей за певними критеріями. Переможців було нагороджено золотою та сімома срібними медалями INNOVATION AWARDS EuroTier.

Золота медаль Innovation Award EuroTier

  • Туалет для корів CowToilet від Hanskamp AgroTech BV

Скороченню виходу газів у тваринництві надається все більше значення. І якщо протягом довгого часу у центрі уваги перебувало видалення вже виділеного газу з повітря тваринницьких приміщень, то сьогодні основним напрямком є ​​запобігання самого виникнення цих газів на технічному і технологічному рівні. Молочне скотарство має шукати і ефективно реалізовувати потенціал скорочення емісії газів, зокрема аміаку. При утриманні ВРХ за відносно короткий час виробляється багато аміаку, у першу чергу за рахунок виділення сечі, обсяг якої становить 15-20 літрів на корову на день.

Туалет для корів (CowToilet) фірми Hanskamp з Нідерландів є революційним продуктом, який орієнтований на вирішення саме цієї проблеми. Інноваційна система складається з годівниці і сечозбірника. Після закінчення прийому корму за допомогою зовнішнього стимулювання викликається рефлекс сечовипускання і сеча відразу ж збирається. Таким чином, Hanskamp CowToilet збирає сечу безпосередньо, не контактуючи з твариною і не завдає їй стресу. Це раніше невідоме технічне рішення є унікальним і вражає своєю дотепністю.

Завдяки попередньому розподілу сечі і калової маси скорочується вміст аміаку на підлозі. Підлога залишається чистою, що позитивно позначається як на здоров'ї копит, так і на якості повітря у корівнику. До того ж фермер може більш цілеспрямовано і з кращим урахуванням потреб використовувати зібрану окремо сечу і фекалії для рослинництва та біоенергетики, що дозволить підвищити ефективність використання поживних речовин.

 


Срібні медалі Innovation Award EuroTier

  • Система забору проб рідини з яєць SELEGGT Circulus від respeggt GmbH

Генотипи яєчних порід не підходять для виробництва м'яса птиці з причин якості та економічної ефективності продукції, тому курчата чоловічої статі цих порід досі, у більшості випадків, не вирощуються. На вимогу суспільства і політичних кіл вбивство одноденних курчат повинно бути якомога швидше припинено і заборонено. 

Альтернативним рішенням вважається внутрішньо-яйцева діагностика статі, причому на цей момент розробленою і адаптованою для комерційного використання технологією є гормональний аналіз на 8-9-й день інкубації.

Розроблена фірмою respeggt GmbH система забору проб SELEGGT Acus вже використовується на практиці. Однак вона автоматизована лише частково і відбирає тестову рідину з аллантоісу за допомогою голки. Це створює ризик пошкодження аллантоісної мембрани, що може призвести до зниження відсотка вилуплення. Годинна продуктивність однієї системи забору проб становить близько 600 яєць.

Система SELEGGT Circulus є істотним удосконаленням попередньої моделі. Тепер забір проб здійснює повністю автоматично і без безпосереднього контакту з аллантоісом. Тим самим відпадає необхідність очищення забірної голки і час забору скорочується до 1 секунди на яйце. Система забору проб SELEGGT Circulus забезпечує на трьохзмінному підприємстві з 20 робочими годинами на добу тижневу продуктивність в 360 тис. яєць, що відповідає від 150 тис. до 180 тис. курчат. Це є істотним підвищенням продуктивності у порівнянні з попередньою моделлю.

Завдяки безконтактному забору проб і значному збільшенню погодинної продуктивності? створено всі умови, щоб повністю замінити умертвіння курчат діагностикою статі всередині яйця. 


  • Alma Pro: ультрафіолетова дезінфекція сосок і бойлерної води від URBAN GmbH & Co. KG

Гігієна — основний момент в будь-якому напрямку тваринництва, у тому числі і при вирощуванні і годуванні телят. Саме при автоматичному годуванні існує ризик передачі хвороботворних мікроорганізмів.

Гігієнічний набір Alma Pro фірми URBAN GmbH використовує технологію ультрафіолетового опромінення для скорочення числа мікробів при годівлі телят. Шляхом цілеспрямованого опромінення важливих для гігієни ділянок телячих поїлок досягається значне зменшення числа мікробів, у порівнянні з колишніми концепціями обробки. Поряд з ультрафіолетовим опроміненням бойлерної води, яке забезпечує бездоганну, з гігієнічної точки зору, якість води для сумішей, значне поліпшення дає і додаткове контрольоване опромінення соски. У коротких перервах між напування окремих телят також опромінюються і прилеглі контактні поверхні, у результаті чого знищується велика кількість збудників. Завдяки цьому скорочується число мікробів і припиняється їх розмноження, як наслідок мінімізується і ризик передачі збудників хвороб телятам.

У порівнянні з іншими пропонованими на ринку методами гігієнізації, набір Alma Pro фірми URBAN представляє особливо ресурсоощадну і вільну від хімікатів можливість скорочення числа мікробів на поїлках для телят.


  • Сенсорний датчик сухої речовини Brix-TS Sensor від Holm & Laue GmbH & Co. KG

Однією з найбільш важливих ланок молочного скотарства є вирощування телят. Автоматичні поїлки добре зарекомендували себе і забезпечують харчування телят відповідно до їх фізіологічних та інших потреб. Як правило, автомати працюють з сухим, або цільним молоком. Можливо і комбінування цих двох компонентів. Для корекції вмісту сухої речовини у різних партіях сухого молока, потрібно постійно перевіряти і коригувати установку автоматичної поїлки, щоб забезпечити постійну концентрацію сухого молока і оптимальну якість корму. На практиці ця важлива операція через брак часу проводиться лише частково.

Сенсорний датчик сухого речовини Brix-TS Sensor є електронним сенсором-рефрактометром, вбудованим у стакан попереднього змішування поїлки для телят Calf Expert. Там він постійно вимірює і контролює вміст сухої речовини у свіжоприготованійсуміші для телят. При відхиленнях автомат коригує концентрацію молока у поїлках. При використанні цільного молока також можливо забезпечити постійну концентрацію сухої речовини шляхом добавки при необхідності сухого молока.

Система збирання і сепарації виділень корів Delta X Pack від BIORET AGRI Logette Confort
Шляхом завчасного поділу сечі і фекалій можна скоротити утворення аміаку на підлозі. У молочному скотарстві сеча тварин є основною причиною виділення аміаку, особливо якщо вона тривалий час залишається на підлозі, де вступає в контакт з повітрям і фекаліями.

Фірма Bioret з Франції зі своїм транспортером Delta X Pack представляє цікавий і суттєво вдосконалений продукт, який дає можливість автоматично, просто, швидко і роздільно збирати і відправляти в роздільні сховища сечу і фекалії з поверхонь підлоги у корівниках. Для цього в систему гумових килимків під кутом нахилу в 3% була вбудована реверсна транспортерна система, яка відправляє зібрану сечу у сховище рідких відходів, а фекалії — твердих.

Швидке і ефективне розділення сечі і фекалій має велике значення для підтримки чистоти підлоги, збереження здоров'я тварин і поліпшення мікроклімату у корівнику, а також для зниження негативного впливу тваринницьких приміщень на клімат.


  • Моніторингова система Calf Monitoring System від Futuro Farming GmbH

Збільшення числа телят зі зростаючим при цьому інфекційним тиском вимагає підвищення вимог до гігієни і профілактики захворювань. Зберегти контроль над поголів'ям і своєчасно вживати заходів у разі виникнення проблем стає складніше, якщо догляд за стадом здійснюється декількома особами, що працюють позмінно.

Моніторингова система Calf Monitoring System — це точна, енергоощадна, неінвазивна система для ранньої діагностики захворювань у телят. За допомогою пасивного інфрачервоного датчика, який розпізнає модель поведінки телят та їх аналіз у комп'ютерній системі. Інформація надходить до фермера безпосередньо через додаток і онлайн-платформу і надає можливість постійного моніторингу здоров'я кожного теляти. При цьому щоденний огляд з боку фермера не змінюється, а лише доповнює такий важливий на цьому етапі контроль.

Поліпшення моніторингу поголів'я дозволяє виявити захворювання раніше, що дозволяє швидше приступити до лікування. У результаті захворювання проходять м'якше і скорочується смертність телят, а фізіологічний комфорт і стан здоров'я поліпшуються.


  • Розподільні штанги з несучими пластиковими трубами для внесення гною і дігестату від Möscha GbR

Внесення рідкого гною і дігестату близько до поверхні ґрунту має велике значення для захисту навколишнього середовища та ресурсозаощадження. Через розмір і вагу штанг сучасна техніка внесення рідкого гною і дігестату на горбистій місцевості часто працює на межі своїх фізичних можливостей.

Розподільні штанги фірми Möscha з пластиковими трубами в якості несучих конструкцій, відрізняються простотою і одночасно легкістю конструкції. Фірма Möscha змогла досягти зменшення ваги штанг, використовуючи замість суцільнометалевих конструкцій посилені планками пластикові труби. Завдяки цьому істотно скорочується вага відкидних і складних штанг. Поряд з економією матеріалу і ПММ розширюється область використання, бо стає можливим застосовувати розподільчих труб поблизу поверхні ґрунту з використанням розподільників, що тягнуться по землі, як на легких цистернах з меншою тяговою потребою, так і на більш топографічно складних ділянках.


  • Система перевантаження яєць в інкубаційні лотки ON TRAY ORDERLY EGG REFILLING SYSTEM від NECTRA SAS

Інкубаційні яйця з бройлерних ферм батьківського стада доставляються в центральні инкубаторії і упорядковуються там за якістю і вагою перед закладкою в інкубатор. Крім того, потрібно перевернути яйця, які закладаються в лотки  не тупим кінцем догори. Це призводить до того, що багато лотків не повністю заповнені, і яйця доводиться перекладати вручну. Також, якщо яйця доставляються стрічковим транспортером, де вони стикаються, шкаралупа може бути пошкоджена.

У системі, представленій фірмою NECTRA SAS, яйця з постачальних лотків переносяться у спеціальні стаканчики (egg moving cups), які вільно рухаються по стрічці транспортера. Яйця можуть автоматично і індивідуально сортуватися за якістю і вагою, а також перевертатися при неправильній позиції. Вільно рухомі окремі тримачі для яєць накопичуються для перенесення в інкубаційні лотки, незайняті тримачі автоматично видаляються. Заповнені тримачі для яєць автоматично переносяться в інкубаційні лотки, таким чином, не утворюється порожнього простору.

Ця система істотно скорочує вірогідність пошкодження яєчної шкаралупи і автоматизує процес заповнення інкубаційних лотків. Це призводить до значного скорочення робочого навантаження і поліпшення показників виведення в інкубаторі для бройлерів.

Джерело — www.eurotier.com

© Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus