В Україні набирає обертів новий вид земельного рейдерства

16 липня 2020 682 0
В Україні набирає обертів новий вид земельного рейдерства

В Україні набирає обертів новий вид земельного рейдерства, пов'язаний з внесенням добрив, інформує прес-служба Асоціації «Свинарі України».

«Нова схема працює так: на ділянці, який обробляють і, відповідно, вносять добрива, Держекоінспекція бере зразок. Ще один — на ділянці, яка не використовується для с/г цілей», — йдеться у повідомленні.

Потім зразки між собою порівнюють на утримання амонію (обмінного) в перерахунку на азот амонійний, який є складовим елементом як органічних, так і мінеральних добрив і одним з ключових показників родючості ґрунту. Логічно, що його зміст буде вище в зразку землі, яку удобрюють.

«Однак це трактується як забруднення, що є підставою для визнання договору оренди землі недійсним, а також може стати приводом для притягнення до адміністративної відповідальності і навіть порушення кримінальної справи. І все це при тому, що зміст амонію в ґрунті не унормовано (ГДК відсутній)», — пояснили в АСУ.

Читайте також: На Запоріжжі попередили спробу рейдерського захоплення урожаю

Згідно з повідомленням, в такій ситуації вже виявилося датське свиногосподарств «ДФУ Агро». В АСУ розповіли, щоб довести неправомірність звинувачення, підприємство замовило грунтову експертизу.

«Згідно листа Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, експертизу неможливо та недоцільно проводити, оскільки амоній (обмінний) не є токсичним елементом та показником забруднення ґрунту. Крім того, амонійна форма азоту в комплексі з нітратною складають мінеральний азот — складовий показник родючості ґрунту (висновок Української лабораторії якості та безпеки продукції агропромислового комплексу). Усе це та багато інших доводів господарства, зокрема, в частині позитивного впливу виявленого вмісту амонію на родючість ґрунту, було проігноровано як екологічною інспекцією, так і судами 1 і 2 інстанцій. Судом прийнято рішення про відібрання земельної ділянки на підставі єдиного доказу у справі — складеного екологічною інспекцією протоколу вимірювання вмісту ґрунту, за результатами якого і порівняно вміст амонію на 2-ох сусідніх земельних ділянках», — повідомили в АСУ.

Така практика свідчать про можливість визнання забрудненою будь-якої попередньо удобреної земельної ділянки. Наслідком може стати масове звинувачення сільськогосподарських підприємств у забрудненні ґрунту, розірвання договорів оренди землі та притягнення до кримінальної відповідальності.

«Для нашого підприємства ситуація носить особливо загрозливий характер напередодні відкриття ринку землі. Ми є підприємством з 100% данськими інвестиціями, і, відповідно, навряд чи зможемо купувати землю як підприємство з іноземними бенефіціарами. Відповідно, орендована земля для нас є надзвичайно цінним активом. Однак наразі недобросовісні конкуренти, використовуючи небезпечну практику, можуть підбурювати людей масово розривати договори оренди землі через суд», — коментує директор ТОВ «ДФУ Агро» Вадим Шестаков.

Наразі проблематику донесено до профільних міністерств. 

Не пропустіть актуальні матеріали на Kurkul.com:

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 16°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

61%