Реклама
Як Дональд Трамп хоче знищити американське фермерство

Як Дональд Трамп хоче знищити американське фермерство

Служба новин 13 вересня 2015 248 0

Багато хто підтримує думку, що фермерство в США не зможе ефективно процвітати без залучення іммігрантів.

Раніше магната нерухомості Дональда Трампа, який був різко проти нелегального перетину кордону гастарбайтерами, поза очі називали «душогубом». Цей факт став проблемою для каліфорнійського аграрія Карлоса Кастанеди, що на собі відчув нестачу робочої сили для збирання селери та гарбузів.

Зараз Карлос Кастанеда та його колеги побоюються гучних заяв Дональда Трампа щодо будування «великого і прекрасного» муру на кордоні та депортації великої кількості іммігрантів. Це призведе до катастрофічних наслідків у сфері сільського господарства, адже знайти робітників з легальним статусом буде практично неможливо.

За словами Карлоса Кастанеди, зараз існує багато політиків, які підтримують цей законопроект.

«Іммігранти беруться виконувати ту роботу, за яку б не взявся жоден американець», – наголошує фермер з Сан-Луїс-Обіспо, що у центральній Каліфорнії.

Дональд Трамп зухвало говорить про припинення нелегальної імміграції, залучаючись підтримкою Республіканської партії Америки. Він розгортає свою кампанію, спираючись на політичні переконання своїх суперників, включаючи сенатора Теда Круза й урядовця Скотта Вокера. Таким чином, вона викликає у багатьох консервативних аграрних громад ненависть, яка межує з жахом.

Фермери говорять, що гучні заяви кандидата вже стали причиною нестачі робочої сили та привернули увагу політиків до цієї проблеми, яку вони сподівалися вирішити спокійно у Конгресі, шляхом регулювання законодавчих програм щодо гастарбайтерів.

Американці не бажають тяжко працювати у сільському господарстві

Зараз уряд прикладає багато зусиль, щоб донести до громадськості, що позиція Дональда Трампа ставить під загрозу засоби до існування, такі як безперервне постачання жителям Америки свіжих овочів та фруктів.

«Трамп – це страх для сільського господарства», – говорить фермер Гарольд МакКарті, який дає роботу тисячам робітників кожного року.

За словами фермера Франка Мюллера, який займається вирощуванням томатів, паприки, мигдалю та грецьких горіхів на своїй фермі у Каліфорнії, зухвалі промови кандидата, особливо ті, де зазначається нелегальна депортація, стають серйозною загрозою майже для 11 млн іммігрантів.

«Моя ферма одразу зачинилася б, якби в мене забрали робочу силу. Кожен день ви чуєте зневажливі зауваження щодо іммігрантів, але насправді ці хлопці найпрацьовитіші та найвідповідальніші люди, які мені траплялися у житті», – зазначає Франк Мюллер.

Сам Трамп відмовляється це коментувати.

Кожного року на фермах США працює майже 1,4 млн нелегальних іммігрантів, що становить близько 60% усіє робочої сили у сфері сільського господарства, зауважує президент Національної ради сільськогосподарських кооперативів і торгової групи, колишній заступник міністра сільського господарства при адміністрації Джорджа Буша Чак Коннер.

Фермери погоджуються з тим, що вони дуже покладаються на гастарбайтерів через небажання американців займатися тяжкою працею, пов’язаною з аграрними роботами, а також унаслідок недосконалості діючих програм для іммігрантів.

Фермерам вкрай не вистачає робочої сили

Як зазначає Тім МакМілан, який вирощує ожину в Джорджії та є власником ферми «Сайзерн Грейс», йому б вдалося подвоїти свої врожаї, якби кількість робітників була достатньою.

«У нас є земля, вистачає води, ми справні в управлінні. Ми маємо все, окрім працівників. Найгірше, що я не можу залучити американців до цієї роботи. Вони просто не хочуть цим займатися», – жаліється фермер.

За словами президента Каліфорнійської асоціації свіжих фруктів Баррі Бенвела, зараз сільгоспвиробники одним оком пильнують свої поля, а іншим – уряд, де, як вони сподіваються, законодавці проголосують за зміну теперішньої візової програми Н-2А для заробітчан. Вона є надто складною та неефективною. Крім того, ця програма просто не здатна впоратися з величезною кількістю робітників, необхідних на сезон збору врожаю фруктів та овочів, а її висока вартість змушує аграріїв звертатися за допомогою до незареєстрованих працівників.

Сільгоспвиробники роками просять змінити систему перетину кордону для робітників з Мексики та інших країн. Але сьогодні, за умов існування програм для заробітчан, перевага віддається громадянам Америки.

«Всі ці антиіммігрантські балачки просто не допомагають», – говорить президент Національного союзу фермерів Роджер Джонсон, чия ініціативна група представляє фермерів усієї країни.

На даному етапі досить важко знайти робочу силу, тому фермери починають змінювати продукцію, яку вони вирощували роками, зазначає віце-президент Тихоокеанського об'єднання виробників фруктових компаній Стів Фріман. Виноград, яблука і груші надто трудомісткі для збирання, тому деякі аграрії переходять до вирощування мигдалю, фісташок та грецьких горіхів.

Виноград, яблука і груші надто трудомісткі для збирання, тому деякі аграрії переходять до вирощування мигдалю, фісташок та грецьких горіхів

Як наголошує законодавчий директор Американської Федерації фермерства Крісті Босвелл, організація цілий рік працювала з головним суддею Бобом Гудлейттом над удосконаленням програми для гастарбайтерів. За її словами, єдиний прогрес у цьому питанні – це виконання заходів дотримання даного законопроекту.

«Кожного разу, коли мені телефонують фермери, вони налякані тим, що не зможуть знайти достатньо робочої сили, а президентські перегони тільки політизують це питання», – говорить Крісті Босвелл.

Іншою великою проблемою для фермерів є те, що Конгрес зможе збільшити тиск на них за допомогою системи електронної верифікації працівників раніше, ніж візовий режим для тимчасових робітників буде спрощено.Це є ще однією причиною побоювання закликів Дональда Трампа. Саме він зробив систему електронної верифікації головним принципом свого плану боротьби з нелегальною імміграцію.

«Ми добре розуміємо, що більшість робочої сили, особливо сезонної, перебуває у країні незаконно, або їй бракує належної документації. Ми не проти системи електронної верифікації, але доки програма не здобуде легальної сили, це буде смертельним вироком для сільського господарства», – застерігає Крісті Босвелл.

Минулого року фермерська спілка опублікувала дослідження, яке виявило негативні наслідки можливого впровадження імміграційного законопроекту з підвищення жорсткості депортації та прикордонної безпеки без розширення доступу до іммігрантської робочої сили. Якщо цей документ набуде чинності, виробництво фруктів у США знизиться на 61%, ціни на продукти харчування в магазинах зростуть на 6%, причому середній прибуток фермерів упаде аж на 30%.

Прес-секретар судді Боба Гудлейтта висловив думку, що американські фермери повинні реформувати програму для гастарбайтерів, але будь-які рішення щодо виправлення чинної імміграційної системи потрібно в першу чергу починати з внутрішніх органів влади.

За матеріалами сайту Рolitico.com

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою