Гібриди озимого жита КВС БРАЗЕТТО і КВС МАГНІФІКО на полях господарства розкущилися дуже добре

Стан посівів озимого жита в ПОСГП ім. Івана Франка на Волині у ІІІ декаді квітня

АгроПолігон «КВС-УКРАЇНА» 8 травня 2017 114 0

Коли ми приїхали на Волинь 20 квітня, термометр «за бортом» автомобіля показував 0°С. Посіви озимого жита перекочувались хвилями під сильним вітром.«Щось минулого разу у вас було тепліше», ― звертаємось до Володимира Мула, головного агронома ПОСП ім. Івана Франка.

«Так то ж був іще березень», ― жартує у відповідь агроном.

Насправді, він має повне право посміхатись і жартувати. Обидва гібриди озимого жита ― КВС БРАЗЕТТО і КВС МАГНІФІКО ― розкущились дуже добре. Усі необхідні операції в господарстві провести встигли, хвороб чи шкідників немає й сліду, а за таких температур навряд чи вони й з’являться. Тож агроном може почувати себе впевнено та не перейматись за стан поля навіть у таку аномальну для квітня погоду.

Володимир Мул

«На полі 15 березня проводилось внесення аміачної селітри у нормі 300 кг/га. Після внесення гірші рослини скоротили відставання від кращих, яке було помітне на посівах минулого разу», ― говорить Володимир Мул.

Рослини жита з полів ПОСП ім.Івана Франка

Безумовно, погода наклала свій відбиток на зовнішній вигляд посівів ― вони увійшли в стресовий стан, загальмували розвиток, подекуди навіть помітні приморожені кінці листків. Через це трохи змістяться строки укосу жита на силос.

Якщо минулого року завершили укіс жита 29 квітня, то тепер цю операцію перенесуть на початок травня.

Святослав Гриневич

Загальний же урожай зеленої маси повинен бути добрим, запевняє Святослав Гриневич, торговий представник компанії «КВС-УКРАЇНА» по Західній Україні.

«Ми бачимо на рослині 8 добре розвинених пагонів, приблизно стільки ж менш розвинених, так званих «підгонів». Це все докущилося весною, тому що в зиму жито заходило у фазі розвитку 2—3 листочки», ― оглядає відібрані зразки рослин Святослав Гриневич.

Коренева система

За словами представника компанії «КВС-УКРАЇНА» по Західній Україні, хороше весняне кущення ― це особливість гібридного жита селекції KWS. Дані гібриди дуже добре реагують на весняне підживлення азотом і докущуються навесні, навіть якщо не отримали умов для осіннього розвитку.

В подальшому на цьому полі вже не буде проводитись жодних операцій — аж до скошування зеленої маси, говорить агроном. У цьому ще одна особливість силосних гібридів озимого жита селекції KWS. Від початку розвитку навесні аж до укосу на полі не потрібна жодна хімічна обробка. Можливе тільки внесення гербіциду на забур’янених полях, але в ПОСП ім. Івана Франка таких немає. Та й саме жито дуже добре бореться з бур’янами за рахунок сильного кущення й раннього розвитку навесні.

Поля ПОСП ім.Івана Франка

Жито на силос в ПОСГП ім. Івана Франка порадувало, квітневий холод ніяк суттєво не вплинув на розвиток рослин. Будемо й надалі слідкувати за станом посівів і все детально описувати в наступних матеріалах!

Виконано за допомогою Disqus

Київ

+ 4° ... + 0°

Вітер

3.1м/с

Опади

0мм

Вологість

89%

Матеріали за темою