Стан посівів ярої пшениці в Агро-Еко XXI плюс

АгроПолігон «КВС-УКРАЇНА»: Агро-Еко XXI плюс. ІІ декада квітня

АгроПолігон «КВС-УКРАЇНА» 10 травня 2017 87 0

З часу нашого останнього візиту в господарство «Агро-Еко XXI плюс» (28.03.2017) минув майже місяць. І ось уже 24 квітня ми приїхали знову поглянути на розвиток рослин підзимового посіву ярої пшениці.

За цей час тут встигли провести боротьбу з бур’янами й обробити посіви регулятором росту.

«Після останнього внесення міндобрив проводилось внесення гербіцидів та регуляторів росту. Застосовували гербіциди Штефурон у нормі 17,5 г/га та Агрітокс у нормі 0,75 л/га. І регулятор росту хлормекват хлорид в нормі 0,5 л/га. Обприскування всіма препаратами було зроблено в баковій суміші оприскувачем HARDI за норми виливу 175 л/га. Операцію проведено 12 квітня в денний час», ― заглядає в польовий зошит агроном господарства Анатолій Погребняк.

За його словами, розвиток рослин є дуже добрим. За рахунок сівби під зиму яра пшениця починає вегетацію значно раніше. Вона розвивається в умовах достатньої вологості й щонайменше на 3–4 тижні випереджає у розвитку весняні посіви, говорить агроном.

А забезпечення вологою в цьому регіоні є критичним фактором. На даному полі з моменту сніготанення не було жодного дня з опадами понад 3 мм. Тобто, можна говорити про досить сувору посуху, яка, вкупі з похолоданням, вже могла би й знищити сходи пшениці весняних строків сівби.

Ми на власні очі бачимо глибокі тріщини в ґрунті та куряву, яка здіймається за тракторами в сусідніх господарствах. Це наочний доказ мудрого рішення агрономічної служби використати саме підзимовий посів ярої пшениці.

Хороший розвиток рослин, після відбору зразків та детального їх огляду, підтверджує і представник компанії «КВС-УКРАЇНА» Ігор Давидюк.

«Нині рослини перебувають у фазі кінець кущення ― це ВВСН 23–25. Деякі рослини дійшли навіть до фази ВВСН 29 ― початок виходу в трубку. Розвитку хвороб і шкідників поки немає», ― говорить Ігор Давидюк.

Результат огляду зразків показує наявність на окремих рослинах уже до 5–6 пагонів, що є абсолютно нетиповим на такий час для ярої пшениці, посіяної за традиційною технологією. На інших полях вона зараз перебуває у фазі 2–3 листочки, лиш подекуди ― на початку кущення. І рослини весняного посіву вже й не зможуть наздогнати у розвитку тих, котрі сіялись наприкінці листопада.

«Яра пшениця КВС ШІРОККО за весняного посіву має потенціал кущення 1,4–1,5. Тобто на даний час підзимовий посів переважає над весняним. Рослини добре розкущились і мають від 3–4 до 5 пагонів», ― зауважує представник компанії «КВС-УКРАЇНА».

Що ж до впливу холодів, то тут вони теж не завдали жодної шкоди посівам, розповідає агроном Анатолій Погребняк. Звісно, розвиток пшениці загальмувався, але впливу на результат це не матиме. Єдине, на що вплинуло зниження температури, ― ефективність дії гербіцидів. Майже одразу після їхнього внесення настала холодна погода, тому дія препаратів була менш вираженою, хоча на даний момент вже майже всі бур’яни загинули.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою