Зігмунд Лампка, голова «Лампка Агро»

АгроПолігон Океан Інвест: Лампка Агро збирає урожай ячменю, пшениця «на підході», соя — «цвіте»

АгроПолігон «Океан Інвест» 25 серпня 2017 233 0

У червні, завдяки проекту АгроПолігон, ми  побували на полях озимої пшениці, ячменю та сої підприємства Лампка Агро. Тоді стан посівів обіцяв щедрий врожай. Тож у липні ми знову повернулися на Хмельниччину, щоб переконатися — примхи погоди або «промахи» у технології не звели старання аграріїв нанівець. Приємно, що вже вкотре нас зустрів завжди усміхнений та доброзичливий керівник підприємства — Зигмунд Лампка. Навіть за годину до далекого відрядження він знайшов для нас час, щоб знов показати  поля сої та пшениці і поділитися радістю — жнива 2017 стартували з гарними результатами.  Аграрій зауважив — червень та початок липня відзначились достатньою кількістю опадів, сонячною, але не спекотною погодою  — температура  не піднімалась вище +30. Свою оцінку стану полів дав і Віктор Васьков — експерт дистрибуційної компанії  Бизон-Тех, яка забезпечує Лампка Агро ексклюзивними ЗЗР від ТМ «Океан Інвест».  

Є результат!


Липневий АгроПолігон у Лампка Агро почався із поля ячменю. Приїхавши на посіви сортів Ханнелоре та Хайді, ми помітили — частину врожаю вже зібрали. Проте, за день до нашого приїзду випав невеликий дощ, тому жнива відклали на кілька днів.


«Ми вже одну дослідну ділянку озимого ячменю зібрали, отримали більше 8 т/га. Враховуючи те, що він пізно розкущився, то ми дуже задоволені такою врожайністю», — стверджує Зигмунд Лампка.

На його думку, такому гарному рзультату сприяла достатня кількість опадів і холодна осінь.

Ячмінь


Після нашого останнього візиту, на посіви ячменю вносили фунгіцид Авіатор 5 л/га та інсектицид ТОР БТ 150 г/л. Наш експерт Віктор Васьков стверджує — препарати спрацювали на відмінно, загалом поле готове до збирання врожаю, але по краях потребує додаткових заходів.


«Якби це були не насіннєві ділянки, то я б рекомендував зробити по краях десикацію препаратами гліфосатної групи.  Але, враховуючи, що це насіннєві ділянки, можна використати Жар БТ в розрахунку 3л/га. Це дозволить отримати  сухіше та фізіологічно більш зріле зерно», — рекомендує Віктор Васьков.

Віктор Васьков

За його словами, станом на 19 липня на Хмельниччині вже зібрали понад 30% площ ячменю. Врожайність коливається від 3 т/га до 8 т/га. Експерт стверджує — Ламка Агро пощастило з цією культурою і не тільки тому що вона дала добрий врожай, а й тому, що взагалі зійшла.


«Тут господар каже, що ячмінь добре розкущився восени, а от я знаю, що в багатьох господарствах нашої області він з’явився вже під снігом в листопаді-грудні. Поля весною були в дуже незадовільно стані. Але завдяки затяжній, прохолодній та багатій на опади весні ячмінь виправився», — розповідає Віктор Васьков.


Зигмунд Лампка розповів — через тиждень-два після нашого візиту почнуть жнивувати на полях пшениці.


Зерно на підході


Зигмунд Лампка як на полі ячменю, так і на полі пшениці пробує новий врожай на смак. Відзначає, пшеничні зерна добре наповнені, не «щуплі», проте ще м’які, вологість 17-18 % — збирати рано, але із задоволенням та усмішкою додає: «Смак — «казка». Зерно вже на підході.»


Аграрій розповідає, в червні робили підживлення пшениці карбамідом в рідкій формі. Вносили обприскувачем Даман з шириною захвату 36 м, приблизно 15 кг/га. Не останню роль у гарному стані пшениці відіграла достатня кількість опадів.


«Я задоволений станом пшениці. Враховуючи те, що тут пройшла буря дуже сильна і в деяких долинах пшеницю трохи «вимило». Але загалом ми зробили по цій культурі, я вважаю, все правильно. Ми мали дуже насичений вологою ґрунт, велику густоту на 1 м², і пшениця йшла до то того, щоб вилягти. Але ідеально спрацювали регулятори росту, фунгіциди та інсектициди. Думаю, будемо мати максимальну виручку з того, що ми зробили», — стверджує Зигмунд Ламка. За його прогнозами врожайність пшениці має сягнути 9 т/га.


Зигмунд Лампка стверджує — нинішня ринкова ціна на пшеницю його цілком задовольняє. За ціновими коливаннями, каже, слідкує постійно — як на українських, так і на іноземних ресурсах. Адже вже кілька років як «Лампка Агро» експортує продукцію за кордон. Зигмунд Лампка зізнається, щоб вийти на світовий ринок, довелось багато вчитися, і часто на власних помилках.


«Є різні форми експорту, різні домовленості, різний дисконт — за що до оплачується, за що знімається. Це все треба вивчити. Важливо знати і контролювати процес доставки  до порту. На цьому етапі може виникнути проблема з вагонами, відвантаженням, можуть знадобитись додаткові кошти. Тобто,займаючись експортом, ми вже зовсім по іншому рахуємо «економіку» на підприємстві», — розповідає Зигмунд Лампка.


Експерт компанії «Бізон-Тех» Віктор Васьков на пшеничному полі зауважив — по технології господарю й порекомендувати нічого. Посіви, мовляв, демонструють — все в технології вирощування було зроблено правильно і вчасно.

Зігмунд Лампка


«По цьому полі пшениці  вносили препарат Лікар БТ в кількості 1л/га, діюча речовина — тебуконазол, препарат Тор БТ — діюча речовина альфацеприметрин в кількості 150 г/га. Також на цьому полі було в внесено карбаміду 15 кг/га для того, щоб покращити якість зерна», — розповідає Віктор Васьков.

Він і Зигмунд Лампка прогнозують — «бункер покаже» від 90 т пшениці з 1 га. Чи справдяться їхні прогнози, перевіримо у фінальному візиті на Хмельниччину в рамках проекту АгроПолігон, адже попереду ще й збирання врожаю сої.


Працює сама на себе


Вже двічі під час АгроПолігону ми помітили, з яким задоволенням Зигмунд Лампка розповідає про сою. Коли він оглядає поле, видно — для цього аграрія це справді улюблена культура. Він каже про неї: «Вона працює сама на себе». Йому подобається її невибагливість. Як і минулого разу, ми побували на полі, де ріс сорт Ментор.

 


«Ось бачите «квіточок», як я це називаю,— це вже йде фаза бутонізації. Видно, що соя гарно реагує на достатнє зволоження грунту. Стручки починаються вже знижу стебла, у кожному від трьох бобів. Врожай має бути гарним», — впевнений Зигмунд Лампка.

Він продемонстрував нам вплив непогоди на посіви сої — подекуди видно пошкоджене листя рослин. Проте, загалом, за словами дистриб’ютора та спеціаліста з «океанівської» продукції  Віктора Васькова, поле знаходиться у відмінному стані.


«Ми вносили гербіцид Нейтрин БТ.  Досить успішно, видно, що соя добре на нього відреагувала, бо насправді вона дуже чутлива до стресів. Також  використовували Фітал — як антистресовий препарат після випадання граду, який пошкодив листя,  гумат калію та  амінокислоти. Норма внесення грамініциду 0,8 л/га, Фіталу компанії Кемілайн Агро 2 кг, гумату калію 0,5кг», — розповідає Зигмунд Лампка.


Збирати сою у господарстві Лампка Агро планують у 10-х числах вересня. Сподіваються, що погода не завадить. Попередні прогнози по сої, які озвучує агарій — 3-3,5 т/га.


Зигмунд Лампка постійно моніторить ціни на сою, оскільки ця культура є стратегічною для його господарства. Каже, його засмучує те, що нині «ціни на сою присіли», але це, на його думку, не дуже вплине на прибуток.


«Наш ринок в Україні трохи специфічний. Ми все одно маємо кращі ціни як на світовому  ринку, через те що в нас почала розвиватися галузь переробки сої на комбікорми, шрот, соєву олію… Дуже багато є нових заводів в Україні. В Ланівцях  на Тернопільщині, в Дунаївцях на Хмельниччині будується потужний завод, Кам’янці-Подільському маємо переробні підприємства. Потреба у сої є, тому ми будемо й надалі вирощувати цю культуру», — розповідає Зигмунд Лампка.


На його думку, витрати на вирощування пшениці, ячменю та сої цього річ суттєво не збільшились, навіть не зважаючи на те, що збільшились ціни на дизпаливо, ЗЗР та міндобрива. Найсильніше та найгірше на гаманець аграрія вплинула державна політика. Зигмунд Лампка називає ці сьогоднішні реалії — «робота по ціні нетто». Згоден — це додаткове, сильне навантаження, проте має чимало планів для розвитку підприємства і оптимістично дивиться у майбутнє не зважаючи ні на що.


Дякуємо за гостинність Лампка Агро, а компанії «Бізон-Тех» за консультаційний супровід по продукції «Океан Інвест». До наступного АгроПолігону!


© Людмила Лутицька, Kurkul.com, 2017

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою