МінРЕТС та експортери погодили обмеження експорту пшениці

31 березня 2020 73 0

В Україні 30 березня були затверджені граничні обсяги експорту пшениці на 2019/2020 маркетинговий рік. Відповідно до додатку до Меморандуму, граничний обсяг експорту пшениці було погоджено на рівні 20,2 млн т (всіх класів). Про це повідомляє прес-служба Європейської бізнес асоціації.

«Експорт зерна з України, за оцінками операторів ринку, у найближчі роки може сягнути 70 млн т. Минулого маркетингового року Україна експортувала рекордний обсяг зернових – 50,4 млн т. У цьому МР експорт вітчизняних зернових вже становив 45,3 млн т (станом на 26 березня). Загалом за цей МР Україна планує поставити на міжнародні ринки 54,8 млн т зерна», — йдеться у повідомленні.

Також додається, що документ є одним із факторів збереження балансу між внутрішнім споживанням зернових та експортними можливостями. Адже стабільність та прогнозованість є пріоритетом для України і одним із головних чинників національної та продовольчої безпеки.

Довідково: Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (МінРЕТС) і суб’єктами господарювання-експортерами зерна у 2019/2020 маркетинговому році було підписано 3 жовтня 2019 року. Даний документ містить механізми взаємодії учасників ринку зерна, обмін інформацією щодо перспектив експорту зернових культур, здійснення моніторингу функціонування зернового ринку.

Виконано за допомогою Disqus