Сівалка Monosem

Сіяти якісно, швидко, інноваційно: враження відвідувачів стенду компанії Monosem

АгроЕкспедиція Agritechnica 2017 30 листопада 2017 171 0

Аграрії знають: якісна сівба — одна з основ майбутнього врожаю. Тому й не дивно, що на стенді відомої французької компанії Monosem на виставці Agritechnica 2017 завжди було людно. Адже компанія спеціалізується саме на обладнанні для сівби й обробки ґрунту і є одним із європейських лідерів у цьому сегменті.

Фермери й агрономи з різних країн (це було зрозуміло по мовному різноманіттю, що чулося навколо) уважно і зосереджено обдивлялися експоновані машини, зазирали у кожну шпаринку, перевіряли механізми, радилися з консультантами стенду. Видно було, що більшість із них — практики, які точно знають, чого хочуть.

Нас теж узяла цікавість — з якими потребами прийшли до стенду Monosem відвідувачі, що знайшли, які рішення для себе прийняли.

Для початку ми розпитали у представника компанії, що є дистриб’ютором Monosem на українському ринку. Віталій Дідур, керівник Вінницького регіону компанії «Агріматко-Україна», розповів, що його підприємство співпрацює з Monosem із 2000 року, і попит серед українських аграріїв на їхню техніку лише зростає. Адже вітчизняне сільське господарство дедалі більше переходить на точне землеробство, а сівалки Monosem — у топі сучасних технологій.

«У Monosem багато інновацій пов'язані з навігацією, точним землеробством. І я точно знаю, що на них буде попит в Україні. Причому не лише серед великих господарств», — зазначив Віталій Дідур.

Віталій Дідур

До слова, пана Віталія ми зустріли біля досить цікавого експонату, де відвідувачів було особливо багато. Тут було наглядно представлено технологію Twin-Row. Віталій Дідур пояснив, чому аграрії проявляють такий інтерес до неї.

«Особливість Twin-Row у тому, що йде здвоєне висівання, і збільшується кількість посіяних рослин на гектар. Виходить, що площа, яка раніше була порожньою, тепер засівається. Тобто міжряддя становлять 15-25 см між здвоєним посівом і 70 або 45 см як стандартний. Причому насінини розміщуються «шахматкою». До того ж, у рядок одночасно вноситься добриво за допомогою системи Microsem. В Україні зараз затребувані такі системи, коли вносяться добрива для стартового росту. А з системою Microsem можна вносити або стартові добрива, або гранульовані інсектициди», — поділився з нами експерт.

Станд Monosem

Під час бесіди до нас підійшов чоловік, який радісно привітався українською. Виявляється, це був наш земляк, фермер із Тернопільщини. Хотів би багато дізнатись, але іноземними мовами не дуже володіє, а тут здаля побачив знайомий логотип, адже читає сайти Latifundist.сom, SuperAgronom.com, Traktorіst.ua. Олег, так він представився, керує господарством, яке має в обробітку 800 га землі. Вирощують кукурудзу, пшеницю і сою. В Ганновер на виставку приїхав подивитися на те, що сьогодні пропонує ринок, прицінитися на майбутнє. Серед стендів, які планував обов’язково відвідати, — і Monosem.

«В сусідньому господарстві вже кілька років використовують сівалку цієї компанії. Бачив, як вона працює, по-доброму заздрив. Їхнє господарство трохи крупніше за наше, мають більше коштів на таку техніку. Але я розумію, що «шкурка варта вичинки». З нею можна і насіння, і добрива зекономити, більше гарантій на дружні сходи. А ще важливо — можна пришвидшити терміни сівби. Бо з нинішньою мінливою погодною ситуацією це дуже важливо. Тож хочу подивитися, що тут на стенді нам по кишені й дізнатися, можливо, є якісь кредитні програми для українських фермерів», — поділився сподіваннями Олег.

Якраз Віталій Дідур йому підказав, що у компанії Monosem і справді є спільні з «Агріматко» програми з придбання техніки за безвідсотковим кредитом терміном на рік та інші фінансові інструменти, які полегшують доступ українських аграріїв до продукції цього бренду.

Ми залишили земляків і далі обговорювати нагальні питання, щоб дізнатися враження й інших відвідувачів. Цього разу натрапили на молодого фермера з Чехії на ім’я Гонза. І хоч тут нам трохи завадили мовні бар’єри (він не дуже добре розумів англійську, а російську чи українську фактично і зовсім не знав), але суміш кількох мов дала змогу зрозуміти, що на стенд він завітав спеціально. Бо вже давно користується сівалкою Monosem. До слова, його ферма має 900 га землі, і на відміну від українських тенденцій, у Чехії вона вважається великим господарством.

Фермер Гонзо з Чехії

«Старою сівалкою я дуже задоволений, вона надійна, не втратила своїх якостей. Але технології не стоять на місці. У Monosem є вже багато інновацій, настала пора і нам їх у себе застосувати. Зараз купувати не буду, але хочу прицінитися, трохи коштів піднакопичити і в найближчому майбутньому обов’язково придбаємо в Monosem нову техніку», — впевнено зазначив Гонза.

Ми відпустили чеського фермера на подальші дослідження стенду з побажанням підібрати підходящу новинку. Та й самі продовжили спілкування з відвідувачами.

І тут нам справді пощастило! Коли побачили чоловіка із задоволеним виглядом, який міцно тиснув руку одному з представників компанії Monosem, вирішили поцікавитися, що викликало такі емоції. Як виявилося, це місцевий, німецький фермер Фредерік Платте. Буквально недавно він придбав новеньку сівалку Monosem, яку вже використав для сівби озимих. Тому вирішив зайти і щиро подякувати представникам компанії. Це вже друга сівалка цього бренду на підприємстві, і робота з ними, результати, яких вони допомагають досягти, просто не можуть не радувати.

Запитайте, чому пощастило нам? Тому що на прохання докладніше розповісти про досвід використання Monosem, пан Фредерік відповів: «А що ми будемо голослівно розмовляти? Ви ж уже в Німеччині, так заїжджайте в гості, побачите все на власні очі».

Фредерік Платте

Як ми могли відмовитися від такої можливості? Тому на зворотному шляху наша команда відвідала справжній «бауенхоф» (нім. Bauernhof — ферма, селянське господарство).

Спочатку нам показали обидві — стару і нову — сівалки Monosem.

«Зараз вони вже в ангарі, а за сезон чимало попрацювали. В цьому році ми сіяли 250 га цукрових буряків. І стільки ж кукурудзи. Саме така універсальність — це те, що нам дуже подобається. Наприклад, для буряка встановлюємо міжряддя в 45 см, а для кукурудзи — 74 см. І все просто й легко. Так само з іншими параметрами. Зерно не пошкоджується, лягає на потрібну глибину, і відразу вноситься добриво», — не нахвалиться господар ферми.

Тут ми побачили ще багато цікавого, дізналися про те, як працюють німецькі сільськогосподарські кооперативи, які культури вирощують, які прибутки отримують.

Читати по темі: Фредерік Платте: Наш кооператив забезпечує біогазом Нижню Саксонію в Німеччині

Обговорили й виставку, згадали також новинки, представлені Monosem. Зокрема, нову лінійку універсальних рам Мonosem MultiSlide, восьмирядну сівалку сімейства NG Plus M, оснащену системою амортизації Monoshox.

Разом із німецьким фермером погодилися, що варті уваги й новітні системи для точного землеробства — сертифікована функція TC-GEO в лінійці сівалок з електроприводом чи ті ж контролери висіву CS 30 та ISOBUS-термінал Touch Pro. Такі «фішки» сьогодні не менш важливі для аграріїв, зізнався пан Фредерік.

Фото на згадку

Враження безпосередніх користувачів — найцінніші. А детальніше познайомитися зі стендом Monosem на виставці Agritechnica 2017 та представленою там продукцією, можна у нашому «екскурсійному» блозі.

Читати по темі: Стенд Monosem на Agritechnica 2017: сівалка з електроприводом, універсальні рами та повний контроль (Онлайн).

Виконано за допомогою Disqus