Через потужні зливи у ЄС площі під озимою пшеницею зменшились

23 лютого 2020 866 0
Через потужні зливи у ЄС площі під озимою пшеницею зменшились
Через потужні зливи у ЄС площі під озимою пшеницею зменшились

Після сильних осінніх дощів, які перешкоджали сівбі, та незначного скорочення площ сівби озимої пшениці в Європі трейдери очікували різкого зменшення врожаю пшениці у 2020 р. Проте незвично тепла зима сприятливо вплинула на посіви в окремих регіонах та навіть покращила їх стан, зазначають експерти електронної зернової біржі Grain Trade

Так за прогнозом аналітиків у Франції під час посіву пшениці йшли сильні зливи. Тому площі під культуру зменшились на 5,6% – до 4,7 млн га. Беручи до уваги поганий стан посівів прогнози на врожай пшениці для Франції невтішні.

Німеччина скоротить площі сівби пшениці на 7,1% – до 2,83 млн га, проте посіви знаходяться в доброму та дуже доброму стані, й приморозки майже не завдали збитків.

Найбільшу стурбованість викликає погане зимове закалювання пшениці, обумовлене теплою зимою, тому в разі різких морозів посіви можуть постраждати.

Польща збільшила площі сівби пшениці на 2-3%, в порівнянні з 2 млн га у 2019 р. Наразі посіви знаходяться в доброму стані, хоча пшениця подекуди демонструє надмірне зростання та схильність до хвороб через аномально високу температуру повітря. Значна зміна погодних умов у лютому може стати згубною для посівів.

Великобританія скоротить площі сівби озимої пшениці, в порівнянні з минулим роком, щонайменше на 20%, оскільки дощі змусили фермерів віддати перевагу сівбі ярих культур. Внаслідок цього врожай пшениці може зменшитися з 16,2 млн т у 2019 – до 10,6 млн т у 2020 р, що після виходу країни зі складу ЄС зробить її нетто-імпортером.

Тим часом на Одещині повним ходом йдуть весняно-польові роботи.

Виконано за допомогою Disqus