Тепла осінь негативно вплинула на посіви озимих на Півдні України

21 листопада 2019 90 0
Тепла осінь негативно вплинула на посіви озимих на Півдні України
Kurku.comТепла осінь негативно вплинула на посіви озимих на Півдні України

За даними проекту «Посівна онлайн 2019/20» Станом на 20 листопада посівна озимих культур в Україні завершена. Проте, через занадто теплу осінь, є висока ймовірність того, що доведеться весною їх пересівати. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Так, температурний режим у південних регіонах у листопаді коливався від 6-18ºС, що негативно вплинуло на стан посівів озимих культур.

«Особливо страждає зараз ріпак. Точніше, поки умови його влаштовують, адже вологи достатньо — її забезпечують ранкові тумани. Та й температура оптимальна для розвитку рослин. Нам би такі умови навесні! Наразі ріпак вже готовий викидати точку росту і під питанням тепер його перезимівля», — розповів власник ФГ «Теллус-Юг» Андрій Щедрінов.

Також він зауважив, що ріпак вже двічі обробляли регуляторами росту на основі тебуконазолу з проміжком часу в 2 тижні. Рослини ненадовго призупиняють ріст і знов активізуються.

Негаразди з ріпаком і на Полтавщині. Через посуху під час сівби на полях не зійшло близько 200-300 тис. га. Наразі сходи культури нерівномірні і слабкі.

Виконано за допомогою Disqus